Beigas
Kārļa Vītola personālizstāde
No 2018. gada 9. novembra līdz 2019. gada 6. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (Vecrīgā, Torņa ielā 1; 2. stāvā) būs skatāma Kārļa Vītola personālizstāde “Beigas”.

Kādu rītu debesu grāfs Pīlādzis pamodās vecs. Viņš ieturēja brokastis un saprata, ka no šī brīža par saviem nākotnes plāniem spēs domāt tikai pagātnes formā. Kārļa Vītola jaunākā animācija veltīta pusmūža krīzei, kas ir pārejas stāvoklis sevis apzināšanās procesā un var rasties 35–64 gadu vecumā. Psihoterapeiti šo parādību raksturo kā psiholoģisko krīzi un to saista ar pieaugušo vecumu, savas mirstības apzināšanos un iespējamajiem nesasniegtajiem mērķiem. Taču vai tāda pusmūža krīze maz eksistē?

 

PAR MĀKSLINIEKU

Kārlis Vītols ir Latvijā labi pazīstams gleznotājs, grafiķis un animators. Savas animācijas filmas mākslinieks veidojis gan kā atsevišķus darbus, gan kā papildinājumus glezniecības izstādēm. Autora filmas, kas tapušas par dažādām tēmām un veidotas atšķirīgās tehnikās, guvušas atzinību ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski.

 

2014. gada nogalē pirmizrādi piedzīvoja Kārļa Vītola debija spēlfilmu žanrā – īsfilma s3D tehnikā, kas ir daļa no “Rīga 2014” s3D projekta – filmas “Rīga 2041”. Savukārt 2016. gadā tapusī animācijas īsfilma “Mīnotaurs” apbalvota Latvijas Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps”, 21. Rīgas Starptautiskajā filmu festivālā “2ANNAS”, ES–Ķīnas filmu festivālā u.c.

 

IZSTĀDES KURATORE:

Līna Birzaka-Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore,

izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāja

Saistītās preses relīzes