Meistara Vu un Meistara Lī satori
Romāns Korovins. Personālizstāde
No 2018. gada 23. marta līdz 13. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (Vecrīgā, Torņa ielā 1; 2. stāvā) būs skatāma Romāna Korovina personālizstāde “Meistara Vu un Meistara Lī satori”.

Romāna Korovina personālizstādē “Meistara Vu un meistara Lī satori” ir eksponēts tāda paša nosaukuma fotogrāfiju cikls. Tas stāsta par divu iztēlotu dzenbudisma meistaru dzīvi no dzimšanas brīža līdz nāvei, par viņu draudzību, skološanos jeb ceļu uz apgaismību, sāncensību šī procesa laikā, tēliem, ko tie sastop savā ceļā, kā arī rezultātu. Cikla tematika ir garīgums un cilvēku tieksme uz transcendenci. Personāži un darbības, kas stereotipiski asociējas ar dzenbudismu un Austrumu reliģijām, tiek izspēlētas lokālajam skatītājam atpazīstamā materiālajā pasaulē – Rīgas vidē un ainavās, tādējādi “Meistara Vu un Meistara Lī satori” kļūst par sava veida maģiskā reālisma darbu.

 

Romāna Korovina mākslai raksturīgi, ka darbu saturs un vēstījums parādās nevis viena, atsevišķa attēla ietvaros, bet gan vairāku kompozīciju apkopojumā un to savstarpējā saistībā. Ekspozīcijas tiek iekārtotas scenogrāfiski, īpašu vietu atvēlot eļļas glezniecībai uz audekla, ready-made priekšmetiem un instalācijām, kā arī tekstiem un uzrakstiem izstādes telpā. Visu šo elementu kopums konkrētajā izstāžu zālē kļūst par vizuālā attēla telpisku un semantisku paplašinājumu.

 

Romāna Korovina daiļradē var izšķirt dažādus periodus, kuros mainās intereses un fokuss par labu vienam vai otram medijam, noteiktam tēmu lokam un sižetu interpretācijām. No bezkaunīgi izaicinošā kā saturā, tā arī formā – uz apceri un meditāciju par pārlaicīgām tēmām. No panciskas intervences – pie vēlmes konceptualizēt objekta-subjekta attiecības, mākslas mediju kā vidutāju tajās, līdz pat vēstoša satura konstruēšanai un stāstu stāstīšanai īsās vai garās frāzēs. Izstāde ļauj fiksēt gan šajā brīdī aktuālos jautājumus, kas saista autoru, gan jauninājumus viņam raksturīgajā formālajā izteiksmē.

 

Izstādes atklāšanas pasākumā tiks prezentēta Romāna Korovina foto grāmata “Meistara Vu un meistara Lī satori”, ko izdod biedrība “Laikmetīgās mākslas institūts” un finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

PAR MĀKSLINIEKU

Romāns Korovins (1973) ir mākslinieks, kurš akadēmisku izglītību ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijā grafikas nozarē (MA 1997), taču tālāku profesionālo darbību ir saistījis ar statisku un kustīgu attēlu – viņa radošās izteiksmes arsenālā ietilpst glezniecība, foto, video, instalācijas tipa tēlniecība un jauktas tehnikas vizuālas intervences telpā.

 

Izstādēs piedalās kopš 1991. gada. Autora darbi tikuši eksponēti ASV, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Vācijā. Īpaši atzīmējama izstāde “Ornamentālisms. Latvijas laikmetīgā māksla. Purvīša balva” 56. Venēcijas biennāles paralēlās programmas ietvaros (kurators Viktors Miziano). Romāns Korovins bijis nominēts Purvīša balvai, kā arī Latvijas Gada balvai fotogrāfijā, ko 2006. un 2007. gadā arī saņēmis.

 

 

 

 

 

IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:

Līna Birzaka-Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore,

izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāja

Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas