Eiropas mākslinieku grupas “Akroma” zīmējumu izstāde
No 2018. gada 9. februāra līdz 11. martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (Vecrīgā, Torņa ielā 1; 2. stāvā) būs skatāma Eiropas mākslinieku grupas “Akroma” zīmējumu izstāde.

“Akroma” ir Eiropas mākslinieku apvienība, kurā darbojas ap piecdesmit biedru, pārstāvot plašu mākslas mediju spektru – glezniecību, tēlniecību, video, instalācijas, grafiku, grafisko dizainu, performances, skaņu. “Mūs vieno saikne ar ZĪMĒJUMU – visās tā formās un izpausmēs. Zīmējums kā pabeigts darbs vai daļa no procesa, kā valoda vai faktūra,” stāsta dalībnieki.

 

Mākslinieki bieži savu projektu izstrādi uzsāk tieši ar zīmēšanu. Tas ir veids, kādā piefiksēt idejas, iekustināt radošumu un personisko izpēti. Dažiem autoriem zīmēšana ir izzinoša – kā pirmais impulss, procesa posms, kaut kas, ko parāda reti, bet dažiem tas ir galvenais un vienīgais mākslinieciskās izpausmes veids.

 

“Akroma” mērķis ir veicināt Eiropas zīmēšanas praksi un meklējumus, kā arī domāt par zīmējumu izstādīšanu un pielietojumu, savietojot dažādus darbus līdzās vienu otram, aci pret aci vienā piesātinātā telpā. 2015. gada izstāde Laholmas Zīmējumu muzejā Zviedrijā iekļāva amerikāņu mākslinieku grupu, bet kopš 2016. gada janvāra apvienības “Akroma” vadītāja, zviedru-franču māksliniece Madlēna Herstrēma (Madlen Herrström) nolēma koncentrēties tikai uz Eiropas autoru projektiem. ARSENĀLA Radošās darbnīcas izstādes līdzkuratore ir latviešu-franču gleznotāja Barbara Gaile. Projektā aicināti piedalīties arī daži Latvijas mākslinieki.

 

Rīgas ekspozīcija tuvina un veido saikni starp ģeogrāfiski nošķirtiem māksliniekiem ar atšķirīgu kultūras, valodas un kontekstuālo pieredzi. “Akroma” vēlas attīstīt saskari starp Eiropas māksliniekiem, realizējot izstāžu projektus, kas ir viegli pielāgojami un efektīvi laika un izmaksu ziņā. Apvienība ir savstarpēji vienlīdzīgu mākslas praktiķu grupa pastāvīgā mainībā, kuras darbs balstās vienkāršos nosacījumos. “Saglabādami darbības mobilitāti, mēs izmantojam mūsu enerģiju, idejas un sadarbību visu labā, aicinot plašāk iepazīt Eiropas laikmetīgo zīmējumu iespaidīgo daudzveidību,” paskaidro Madlēna Herstrēma.

 

IZSTĀDES KURATORES:

Madlēna Herstrēma (Madlen Herrström), māksliniece, kuratore

Barbara Gaile, gleznotāja

 

IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:

Līna Birzaka-Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore,

izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāja

 

ATBALSTA:

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas