Rietumu galerija

Rietumu galerija ir atvēlēta krāšņajai Rietumeiropas 18.–20. gadsimta porcelāna kolekcijai un stāstiem par Rīgas kolekcionāriem.

Galerijai apzināti piešķirta 19. gadsimta noskaņa, jo tieši šis gadsimts ir ēkas interjeru veidošanas un arī aizrautīgas kolekcionēšanas laiks Rīgas vāciskajā vidē. Galerijas īpašā vērtība ir 18. gadsimta Meisenes porcelāns.

 

Smagnējas, pulētas, skaistām lietām piepildītas vitrīnas, bula tehnikā darinātas mēbeles, pulksteņi, uz senlaicīgām mašīnām Vācijā drukātas tumšzaļas tapetes, parkets, spoguļi, zeltīti kroņlukturi. Tas viss pieder ne tikai pie Rīgas ziedu laikiem, bet precīzi raksturo arī muzeja kolekciju specifiku. Tā ir sen aizmirstu, varbūt nebijušu, bet iespējamu attiecību rekonstrukcija, satikšanās vieta lietām ar dažādiem likteņiem. Saspēle starp ēku un muzeja kolekciju veidota tā, lai skatītājam būtu grūti atrast robežu.

 

Daudzi mākslas kolekcionāri, kuru kolekciju priekšmeti tagad atrodas muzejā, savulaik bija saistīti ar Rīgas biržas ēku – te viņi pelnījuši naudu un ieguldījuši mākslas kolekcijās, kas vēlāk daļēji atdāvinātas Rīgas pilsētai un ir atgriezušās Rīgas biržas namā.