KONCERTS: Neymann Ensemble. Tauromachia.
Koncerts norisinās Rīgas vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla 2018 ietvaros
15.08.2018 16:00
Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla 2018 ietvaros trešdien, 15. augustā, plkst. 16.00 Rīgas Senās mūzikas centrs sadarbībā ar Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina baudīt senās mūzikas ansambļa “Neymann Ensemble” (Latvija / Austrija) koncertprogrammu “Tauromachia”, kurā izskanēs 17. un 18. gadsimta itāļu, franču, spāņu un vācu komponistu kamermūzika.

Jēdziena “tauromachia” vēsture sniedzas pat 2000 gadus atpakaļ līdz Vidusjūras reģionam, kad alu sienu zīmējumos var redzēt ainas ar vēršu cīņām, metaforiski iemiesojot dabas un cilvēka konfliktu. “Neymann Ensemble” programmā “Tauromachia” valda nemitīgs dialogs – vai tas ir konfliktējošs vai kā saspēle un vienošanās –, atklājot zināmas un mazāk populāras baroka laikmeta kamermūzikas lappuses. “Tauromachia” pirmatskaņojums notika 2017. gada novembrī Vīnē.

 

Programmā: Antonio Vivaldi, Antonio Solērs, Georgs Filips Tēlemanis, Domeniko Skarlati u.c.

 

Koncertā uzstāsies Laura Šarova (baroka vijole), Anna Breger (baroka vijole), Elīna Vidriķe (baroka fagots). Ernest Neimanis (klavesīns).

 

PAR ANSAMBLI

Neymann Ensemble” tika dibināts 2015. gadā, kad trīs mūziķi no Latvijas apvienoja savas zināšanas un mīlestību pret seno mūziku, īpaši specializējoties 16.–18. gadsimta mūzikā, ko papildina improvizēšanas māksla uz basso ostinato deju modeļiem. Līdz šim ansamblis ir vairākkārt piedalījies Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālā, Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā “Vivat Curlandia!”, kā arī uzstājies Lietuvas Senās mūzikas festivālā “Baroko pavasaris Biržuose” un dažādās koncertvietās Vīnē.

 

PAR FESTIVĀLU

No 2018. gada 4. augusta līdz 2. septembrim norisināsies Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls (RVMDF), aicinot rīdziniekus un pilsētas viesus izbaudīt krāšņu koncertu programmu. Festivāls piedāvā dzirdēt izcilus senās mūzikas interpretus un grupas: “4 Times Baroque” no Vācijas, “The Beggar’s Ensemble” no Francijas, “Neymann Ensemble” no Latvijas un Austrijas, baroka kori “Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestri “Collegium Musicum Riga” diriģentu Franck-Emmanuel Comte un Māra Kupča vadībā, kā arī solistus Heather Newhouse, Rinaldu Kandalincevu, Ilzi Grēveli, Montu Martinsoni, Maiju Kļaviņu un citus senās mūzikas profesionāļus.

 

Festivāla organizators “Rīgas Senās mūzikas centrs” un tā vadītājs, diriģents Māris Kupčs nenogurdinoši īsteno misiju atskaņot un iepazīstināt uzticamos klausītājus, kā arī skeptiķus ar pagājušo gadsimtu nebeidzamajiem dārgumiem, padarot seno mūziku tuvu un saprotamu. Festivāla dalībnieki ikvienu koncertu atskaņo vienīgi uz vēsturisko instrumentu oriģināliem vai to kopijām, īpaši pietuvinot laikam, kurā mūzika tapusi. Šādi, uzburot maģisku atmosfēru, katram ir iespēja izjust baroka un agrīnā klasicisma laikmeta elpu. Koncerti notiks iemīļotās senās mūzikas klausītāju koncertvietās – Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA un Mazajā ģildē.

 

Vairāk informācijas par festivāla norisi: www.earlymusic.lv.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Biļešu cena: pieaugušajiem – 3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR.

Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Ar ieejas biļeti pirms koncerta var apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 80 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

 

PAPILDU  INFORMĀCIJA:

Ieva Andžāne, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA komunikācijas speciāliste

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

ATBALSTĪTĀJI:

Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes