KURATORU TŪRE MEDIJIEM laikmetīgās mākslas izstādē “Pārnēsājamās ainavas”
27.04.2018 10:00
Piektdien, 2018. gada 27. aprīlī, plkst. 10.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz kuratoru tūri Latvijas trimdas un emigrācijas laikmetīgās mākslas izstādē “Pārnēsājamās ainavas”, kura Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 28. aprīļa līdz 17. jūnijam būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Lielajā zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1).

Latvijas valsts simtgadei veltītā projektā “Pārnēsājamās ainavas” Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs apzina Latvijas trimdas un emigrācijas mākslas izpausmes no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Izstāde seko pavedieniem, kas caur dažādām pasaules vietām ved uz vairāku radošu, bieži mazzināmu personību un neformālu grupu stāstiem, skatot tos plašākā mākslas norišu, migrācijas un globalizācijas kontekstā.

 

Mediju tūrē plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs īpaša iespēja aplūkot, brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju, kā arī tikties ar izstādes kuratorēm Solvitu Kresi, Ingu Lāci, Diānu Popovu, Antru Priedi-Krievkalni un Andru Silapēteri. Žurnālisti gūs plašāku ieskatu projekta tapšanas gaitā, tuvāk iepazīs katras sadaļas specifiku un atklās pārstāvēto personību, eksponēto vēsturisko artefaktu, arhīva materiālu un mākslas darbu nozīmi Latvijas kultūras kopainā. Pēc oficiālās daļas paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

Muzejs aicina mediju pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses pasākumā, pieteikties pie Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītājas Martas Krivades pa e-pastu marta.krivade@lcca.lv.

 

Nākamajā dienā, 28. aprīlī, izstādes atklāšana norisināsies visas dienas garumā no plkst. 10.00 līdz 17.00, piedāvājot apmeklētājiem plašu pasākumu klāstu. Skatītāji varēs doties ekskursijās ar kuratoriem, klausīties mākslinieku lekcijas un prezentācijas, vērot performances, bet pēcpusdienā baudīt dīdžeja Ilmāra Šlāpina uzstāšanos ar kompozīcijām no izstādē aplūkotajām pasaules vietām – Parīzes, Ņujorkas, Monreālas, Rietumberlīnes un Gotlandes. Ar atklāšanas programmu iespējams iepazīties https://goo.gl/YZ4YY1.

 

IZSTĀDES KURATORES:

Solvita Krese, Inga Lāce, Antra Priede-Krievkalne, Diāna Popova, Andra Silapētere /

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

 

PROJEKTA DIREKTORE:

Andra Silapētere / Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

 

IZSTĀDES IEKĀRTOJUMS:

Asnate Bočkis

 

TEHNISKĀ REALIZĀCIJA:

Egons Baranovs, Jānis Zvirgzds-Zvirgzdiņš ar komandu

 

AUDIOVIZUĀLĀS TEHNIKAS NODROŠINĀJUMS:

SIA “VPT Grupa”

 

GRAFISKAIS DIZAINS:

Kārlis Krecers, Rudy Guedj

 

UZBŪVES VADĪTĀJA:

Diāna Popova / Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

 

PROJEKTA VADĪTĀJAS:

Margarita Ogoļceva, Elizabete Šatrovska / Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

 

PROJEKTA KOMUNIKĀCIJAS VADĪTĀJA:

Marta Krivade, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja

 

IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare / Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

 

IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:

Mag. art. Daina Auziņa, Latvijas Vizuālās mākslas departamenta krājuma darba vadītāja /

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes