KURATORA TŪRE MEDIJIEM izstādē “Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma”
30.01.2018 11:00
Otrdien, 2018. gada 30. janvārī, plkst. 11.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz kuratores Dr. art. Elitas Ansones vadītu tūri, ar ko tiks atklāta pasaulē pazīstamās latviešu izcelsmes amerikāņu mākslinieces Vijas Celmiņas darbu izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

Atzīmējot ievērojamās mākslinieces 80. jubileju, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) piedāvā izstādi “Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma”, kura no š. g. 30. janvāra līdz 25. martam būs apskatāma LNMM galvenās ēkas Kupola zālē 5. stāvā.

 

Ekspozīcija veidota ar mērķi parādīt muzeja krājumā esošos meistares daiļrades paraugus, ikvienu izceļot kā unikālu dārgumu. Visus šos ieguvumus vienkopus LNMM līdz šim nekad vēl nav izstādījis. Apmeklētāji ieraudzīs Vijas Celmiņas iespiedgrafikas darbus – mecotintas, akvatintas, sausās adatas, oforta, litogrāfijas un sietspiedes tehnikās, kuros attēloti mākslinieces slavenie okeāna un zvaigžņotās debess skati, kā arī zirnekļu tīkls, pasaules karte, markas ar Saturnu un citi motīvi, kas labi raksturo un atklāj Vijas Celmiņas konceptuālo domāšanu.

 

Mediju tūrē plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs īpaša iespēja aplūkot, brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju, kā arī tikties ar izstādes kuratori, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas ARSENĀLS (20. gs. 2. puse – 21. gs.) vadītāju Dr. art. Elitu Ansoni. Žurnālisti varēs gūt plašāku ieskatu Vijas Celmiņas daiļradē un biogrāfijā, tuvāk iepazīt autores iecienītos darbu sižetus un paņēmienus, kā arī uzzināt par viņas radošās darbības aktualitātēm. Pēc oficiālās daļas paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

Muzejs aicina mediju pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses pasākumā, pieteikties pie LNMM komunikācijas speciālistes Kristīnes Lāces pa tālruni (+371) 67 324461 vai e-pastu Kristine.Lace@lnmm.lv.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Dr. art. Elita Ansone, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas ARSENĀLS vadītāja

(20. gs. 2. puse – 21. gs.)

T: (+371) 67 357521, E: Elita.Ansone@lnmm.lv

 
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes