DISKUSIJA: Sistēmas laikmetīgajā fotogrāfijā
image
16.12.2017 15:00
2017. gada 16. decembrī plkst. 15:00 LNMM izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā aicinām uz diskusiju “Sistēmas laikmetīgajā fotogrāfijā”, kurā piedalīsies izstādes “Mēģinājumi un kļūdas” autors Reinis Lismanis, izstādes kurators Džozefs Končaks (Josef Konczak) un izstādes koordinatore Līna Birzaka-Priekule.

Izstādes mākslinieks un kurators iepazīstinās klausītājus ar izstādes veidošanas gaitu, tuvāk pastāstīs par tās darbiem un pārrunās jautājumus izstādes plašākā tematiskajā kontekstā – kā digitālajā laikmetā izmainās foto tehnoloģijas un “materiāli” un kāda ir autora loma automatizācijas procesā. Aizvien mazinoties fotogrāfijas kā fiziski taustāma attēla nozīmībai, mainās arī tās tradicionālās metodes un sistēmas. Kādas ir foto mehānikas attiecības ar digitālo attēlu virtuālajā vidē?

 

Savā personālizstādē “Mēģinājumi un kļūdas” Reinis Lismanis pēta fotogrāfisku procesu elementus un pārstrādā to tradicionālās sistēmas. Izstādē apskatāmi momentuzņēmumi no mākslinieka ikdienas, tai skaitā pētnieciskiem ceļojumiem, kompozīciju veidošanas mēģinājumiem un “aizkulišu” dokumentēšanas.

 

Džozefs Končaks (Josef Konczak) ir fotogrāfs, kurators un pasniedzējs Kembervelas Mākslas koledžā un Londonas Mākslas universitātē (Camberwell College of Art, University of the Arts London). Končaks absolvējis Braitonas Universitāti, un viņa darbi ir publicēti un izstādīti starptautiski. Viena no pēdējām Končaka veidotajām izstādēm ar nosaukumu “Re-vision” Slovēnijas “Fotopub” festivālā apvienoja vairākus māksliniekus, kas savos darbos iztaujā attēlu radīšanu digitālajā laikmetā.

 

NORISES VIETA:

LNMM izstāžu zāle ARSENĀLS / Radošā darbnīca (2. stāvs)

Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Diskusija notiks angļu valodā.

Vietu skaits nav ierobežots. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 716108

E: arsenals@lnmm.lv.

Saistītās izstādes