Vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa “Stadt-Hautboisten Riga” koncerts
05.08.2017 18:00
Sestdien, 2017. gada 5. augustā, plkst. 18.00 Rīgas Senās mūzikas centrs sadarbībā ar Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) aicina uz Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla atklāšanas koncertu, kurā ar programmu “Hautbois dans l’amour” uzstāsies Vēsturisko koka pūšaminstrumentu ansamblis “Stadt-Hautboisten Riga” Kristīnes Kupčas vadībā.

 

PASĀKUMS

Vakara gaitā kultūras cienītāji dzirdēs 18. gadsimta pirmās puses skaņdarbus vēsturisko pūšaminstrumentu ansamblim, koncentrējoties uz šajā periodā populāro izklaides un deju mūziku, ko komponējuši tādi izcili meistari kā Fransuā Kuperēns (François Couperin, 1668–1733), Žans Batists Lulli (itāļu: Giovanni Battista Lulli, franču: Jean-Baptiste Lully, 1632–1687), Georgs Frīdrihs Hendelis (Georg Friedrich Händel, 1685–1759), Henrijs Pērsels (Henry Purcell, 1659–1695) un citi autori.

 

Baroka laikmetā koka pūšaminstrumentu ansambļi lielākoties bija saistīti ar militārām parādēm un izklaides mūziku, atšķirībā no metāla pūšaminstrumentu ansambļiem, kuri pārsvarā atskaņoja baznīcas torņu mūziku. Šādu sastāvu muzicēšanas prakse no Versaļas ātri vien izplatījās visā Eiropā, arī Latvijā un Rīgā. Zināms, ka jau 17. gadsimta beigās pilsētas mūziķi – obojisti – atskaņojuši vairākas kompozīcijas Rīgas svētku laikā.

 

Vēsturisko koka pūšaminstrumentu ansamblis “Stadt-Hautboisten Riga” dibināts 2013. gadā un savu pirmo koncertu sniedzis tieši Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla ietvaros. Ansamblis izveidots ar mērķi apzināt vietējo vēsturisko koka pūšaminstrumentu mūzikas mantojumu, kā arī atskaņot labāko, kas šādiem sastāviem radīts citviet Eiropā. Vēsturisko koka pūšaminstrumentu ansambļi mūsdienās ir liels retums – Baltijas valstīs citas līdzīgas apvienības nav.

 

PAR FESTIVĀLU

Rīgas Senās mūzikas centrs aicina ikvienu izbaudīt patiesi skaistus svētkus – piekto Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu, kas no 2017. gada 2. augusta līdz 3. septembrim norisināsies Latvijas galvaspilsētā. Par nozīmīgu mākslas tradīciju Baltijas reģionā kļuvušais festivāls kā allaž pārsteigs ar daudzveidīgu programmu, aizraujot ar vienīgi baroka mūzikai raksturīgo graciozitāti, smalkumu un greznumu.

 

Festivāla mērķis ir iepazīstināt uzticamos klausītājus un skeptiķus ar senās mūzikas nebeidzamajiem dārgumiem, padarot šo interesanto kultūras mantojumu tuvu un saprotamu. Festivāla dalībnieki koncertus atskaņo vienīgi uz vēsturisko instrumentu kopijām, īpaši pietuvinot laikam, kurā mūzika tapusi. Šādi, uzburot maģisku atmosfēru, katram ir iespēja izjust laikmeta elpu.

 

Koncertos piedalīsies izcilākie pašmāju mākslinieki un ārzemju viesi, izpildot gan Latvijas vēsturiskajā teritorijā tapušo mūziku, gan daudzveidīgu baroka mūzikas buķeti no dažādu Eiropas baroka komponistu daiļrades. Sadarbībā ar “Radošā Eiropa” projektu “eeemerging Emerging European Ensembles” festivālā uzstāsies lieliskais senās mūzikas ansamblis “4 Times Baroque” no Vācijas. Tāpat īpašs notikums būs Henrija Pērsela operas “Didona un Enejs” uzvedums.

 

Vairāk informācijas par koncertu norisi meklējiet www.earlymusic.lv

 

ATBALSTĪTĀJI:

Rīgas dome, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, “Radošā Eiropa”, “eeemerging Emerging European Ensembles

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā.

Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534 

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

 

Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes