SARUNAS MUZEJĀ: Paula Zariņa-Zēmane The Still Point of the Turning World / Bangojošās pasaules miera punkts
Tikšanās ar gleznotāju PAULU ZARIŅU-ZĒMANI un izstādes kuratori LĪNU BIRZAKU-PRIEKULI
23.07.2017 15:00
Svētdien, 2017. gada 23. jūlijā, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle ARSENĀLS un mākslas zinātniece, kuratore Līna Birzaka-Priekule aicina uz “Sarunu muzejā” ar gleznotāju Paulu Zariņu-Zēmani viņas personālizstādē “The Still Point of the Turning World / Bangojošās pasaules miera punkts”. Norises vieta: ARSENĀLA Radošās darbnīcas zāle (2. stāvā; Torņa ielā 1, Vecrīgā).

 

PASĀKUMS

Tikšanās formāts būs kopīga pastaiga ekspozīcijā, kuras laikā dalībnieki varēs tuvāk iepazīties ar Paulu Zariņu-Zēmani un viņas mākslu, uzdodot sev interesējošus jautājumus. Runāsim par iedvesmas avotiem, glezniecības paņēmieniem, tēliem un tēmām. Māksliniece stāstīs par to, ko tieši nozīmē un ietver viņas pašas definētais “maģiskais reālisms” un kā šis stils iekļaujas Latvijas mūsdienu glezniecības kopainā.

 

Paulas Zariņas-Zēmanes jaunākie darbi attālinās no dabas atveidojuma, ļaujot skatītāja iztēlei līdzdarboties arvien vairāk. Tās ir autores ainavās uztvertās asociācijas – mistiski brīži, īstenoti lielformāta tonāli jutīgās eļļas gleznās, kurās izretis ienāk kāds tēls. Ikviens triepiens ir kā emocionāls, taču mērķtiecīgs process, kas piepilda audeklu ar smalkām, reizēm nemanāmām piedzīvoto mirkļu refleksijām, radot bezgalīgu un dziļu apziņas plūdumu.

 

Vai pasaulē pastāv tāda vieta, kas sniedz cilvēkam iespēju baudīt klusumu un mieru – pat tad, ja pasaule apkārt griežas ātrāk nekā jebkad? Vai šī vieta ir meklējama dabā? Bet varbūt miera punkts ir atrodams katrā no mākslinieces gleznām? Gatavojoties savai personālizstādei, autores rokās nonācis kāds īpašs literārs darbs, kas lieliski sasaucas ar viņas kompozīciju radīto sajūtu un saturisko vēstījumu. Sarunas laikā uzzināsim, kas ir šis darbs un kā tajā paustas idejas saskan ar Paulas Zariņas-Zēmanes mākslas filozofiju.

 

PAR MĀKSLINIECI

Paula Zariņa-Zēmane (1988) ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru Glezniecības nodaļā. Viņai notikušas vairākas nozīmīgas personālizstādes galerijā “Māksla XO”, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā. 2016. gadā autores darbi bija skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS projekta “Spriedze. Jaunie Latvijas glezniecībā III” ietvaros, kā arī Cēsu Mākslas festivāla izstādē “Laikmetīgā ainava” Vecajā alus brūzī.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes