Dejas vakars Spānijas noskaņās
image
09.05.2017 19:00
Otrdien, 2017. gada 9. maijā, plkst. 19.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) un Spānijas Karalistes vēstniecība Rīgā aicina apmeklēt dejas vakaru Spānijas noskaņās, kurā ar programmu “Tik tuvu, tomēr tik tālu” uzstāsies baletdejotāji Gonzalo Preciado Azanza un Jolanta Lubēja.

Dejas programma “Tik tuvu, tomēr tik tālu” ir stāsts par diviem cilvēkiem, kas nākuši no pretējām Eiropas daļām – vīrieti no Spānijas un sievieti no Latvijas. Katram no viņiem ir sava laimīga dzīve, līdz kādu dienu abi nejauši satiekas un kopš tā brīža viss mainās. Viņi pēta un atklāj viens otru, mācās kā otrs var papildināt viņu dzīvi un kādas varētu būt abu attiecību sekas. Sieviete un vīrietis vizualizē, analizē un apsver nākotni, līdz beidzot nolemj tajā doties kopā. Pāri sagaida savstarpēja atbalsta piepildīta, labāka un piepildītāka dzīve. Dejas izrādi caurvijošā morāle pauž to, ka nākotne vienmēr ir labāka ar kādu kopā.  Neraugoties uz atšķirīgo dzīves pieredzi, mēs vienmēr varam dalīties ar kopīgu kultūru – cilvēcības kultūru.

 

PAR DEJOTĀJIEM:

Gonzalo Preciado Azanza dzimis Saragosā, Spānijā. Deju apguvis Danzas municipālajā konservatorijā (Consevatorio Municipal de Danza) un Marijas de Avilas baleta skolā (Maria de Avila´s Ballet School). 2014. gadā absolvējis Anglijas Nacionālo baleta skolu (English National Ballet School) Londonā. Kopš 2015. gada Gonzalo Preciado Azanza ir Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieks, kura repertuārā ietvertas tādas lomas kā Bagdādes kalifs “Šeherezēdē un viņas stāstos”, Gnoms “Bolero”, 4 vājprātīgie “Pērā Gintā” un “Tiroliešu deja” baletā “Pie zilās Donavas”. Gonzalo Preciado Azanza uzstājies arī Itālijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē. 2011. gadā mākslinieks saņēmis Apvienotās Karalistes valdības Dejas un drāmas balvu (Dance and Drama Award).

 

Jolanta Lubēja dzimusi Rīgā, Latvijā. 2009. gadā absolvējusi Rīgas horeogrāfijas skolu un sakusi strādāt Latvijas Nacionālā baleta sastāvā, kur 2012. gadā paaugstināta par “jauno solisti”, bet 2016. gadā – “solisti”. Jolantas Lubējas repertuārā atrodamas tādas lomas kā Odile (“Gulbju ezers)”, Žizele (“Žizele”), Marija (“Riekstkodis”), Gamzati (“Bajadēra”) un Annele (“Pie zilās Donavas”). Dejotāja uzstājusies arī ārpus Latvijas – Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Zviedrijā, Krievijā, Ķīnā, Izraēlā, Dienvidkorejā. Karjeras laikā saņemti arī vairāki apbalvojumi: zelta medaļa Korejas starptautiskajās baleta sacensībās (2013. un 2016. gadā), bronzas medaļa Starptautiskajās Baltijas baleta sacensībās (2016). 2016. gadā Jolanta Lubēja nominēta Latvijas teātru “Spēlmaņu nakts” balvai”

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ātrijs (1. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:

pieaugušajiem – 6,00 EUR;

skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3,00 EUR

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

T: (+371) 67357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

ATBALSTA:

Saistītās izstādes