STARPTAUTISKA ZINĀTNISKĀ KONFERENCE: Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula
image
27.04.2017 10:00
Turpinot izcilā latviešu mākslinieka, spilgta klasiskā modernisma pārstāvja Romana Sutas (1896–1944) 120. dzimšanas gadadienai veltītu kultūras pasākumu programmu 2017. gadā, konference ievadīs projektu “Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula”, kas vienlaicīgi norisināsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Jaņa Rozentāla laukumā 1) un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20).

Romana Sutas radošās darbības diapazons ir bijis ārkārtīgi plašs: glezniecība, grafika, porcelāna, māla un kristāla priekšmetu dekorēšana (20. gadsimta 20. gados – paša dibinātajā studijā “Baltars”, 30. gados – AS “M. S. Kuzņecovs”), trauku formu dizains un dekorēšana, interjera noformēšana, mēbeļu, gobelēnu un dekoratīvo audumu panno izgatavošana, grāmatu grafika, teātra un kino scenogrāfija, kā arī mākslas kritika un teorija.

 

Romana Sutas karjeras pacēlums notika 1920. gados – ļoti būtiskā Latvijas mākslas vēstures posmā, un viņa loma šajā procesā ir augstu vērtējama. Suta bija erudīts mākslinieks, labi pārzināja pasaules mākslas vēsturi, interesējās par aktuālajām kultūras parādībām gan Eiropā, gan Krievijā. Viņš bija personīgi pazīstams ar daudziem slaveniem franču, vācu, poļu, igauņu un krievu māksliniekiem. Tāpēc vēl jo saistošāka kļūst Romana Sutas veikuma interpretācija plašākā Eiropas un Krievijas tā laika mākslas kontekstā.

 

Konferencē ar referātiem par atsevišķiem Romana Sutas daiļrades aspektiem, kā arī mākslas un dizaina mijiedarbības jautājumiem uzstāsies speciālisti no Latvijas, Francijas, Vācijas un Krievijas.

 

Konferences darba valodas: latviešu, angļu, vācu, krievu.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Konferenču zāle (1. stāvs)

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja brīva

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits nav ierobežots.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Saistītās izstādes