DIZAINA DOMNĪCA PEDAGOGIEM: Nākotnes tendences dizaina domāšanā
Dizaina domnīcu pedagogiem vadīs docente Dr. Aija Freimane un dizainere, modes ilustratore Baiba Ladiga Kobajaši
13.02.2017 16:00
“Dizaina domnīca” ir jaunizveidota programma vispārizglītojošo skolu pedagogiem, kas motivēs un iedvesmos skaidrot dizaina nozīmi jauniešu auditorijai. Nodarbības vadīs dizaina jomas speciālisti, kuri ar lekciju un radošu uzdevumu palīdzību sniegs iespēju papildināt zināšanas un pieredzi.

13. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas docente Dr. art. Aija Freimane un dizainere, modes ilustratore Baiba Ladiga Kobajaši (ladiga.com) dalīsies ar stāstu par tēmu “Nākotnes tendences dizaina domāšanā”.

 

Dr. art. Aija Freimane – Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore. 2015. gadā viņa aizstāvēja pirmo promocijas darbu dizaina teorijā Latvijā “Dizains ilgtspējīgai sociālai labklājībai. Dizaina socializēšanās paradigmas maiņa”. Sagatavojusi un publicējusi vairākas starptautiskas publikācijas un referātus starptautiskās konferencēs. Izstrādājusi, licenzējusi un vadījusi pirmo profesionālās pilnveides tālākizglītības programmu un projektu dizaina pedagogiem Latvijā 2009.–2011. gadā.

 

2016. gadā Aija Freimane partnerībā ar grafikas dizaineru Matīsu Zvaigzni izdeva izziņas karti “Dizaina pēdas”, kurā apkopotas dizaina norises, notikumi, koncepcijas un procesi mijiedarbībā ar tehnoloģiju jauninājumu, sabiedrības, ilgtspējas, ekonomikas, politikas notikumiem un mākslas stilu attīstību. Materiāls rosina apzināties vēstures notikumus un faktus kā dizaina risinājumu un iespēju radīto problēmu vai cēloņu-seku sakarības.

 

Baiba Ladiga Kobajaši (ladiga.com) – modes dizainere. Piedalījusies Latvijas, Francijas un Polijas modes nedēļās, kolekcijas tiek pārdotas Eiropā un Ķīnā. Kā ilustratore strādājusi ar žurnāliem “Elle” un “Vogue”, kā modes dizaina pasniedzēja strādājusi Šanhajā, “Raffles” dizaina institūtā. Šobrīd vada modes ilustrācijas kursus Latvijā.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

NORISES LAIKS:

2017. gada 13. februāris

plkst. 16.00-19.00

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieeja visās “Dizaina domnīcās” ir bez maksas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegta apliecība par pilna cikla apmeklējumu (9 h).

Dalībnieku skaits ierobežots. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

T: (+371) 67 830917

E: liene.granovska@lnmm.lv

 

PROGRAMMAS KURATORE:

Liene Granovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

 

Visu lekciju video būs skatāmi muzeja Youtube” kanālā.

#VardsDizainam

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas