MUZEJU NAKTS: Raganu nakts
image
18.05.2019 19:00
Īpaša programma Muzeju nakts apmeklētājiem.

19:00–24:00

Gleznotājas Lidijas Auzas darbu izstāde

Muzeju nakts apmeklētājus aicinām paviesoties Lidijas Auzas (1914-1989) mākslas pasaulē. Gleznotājas ceļš mākslā nebija viegls, bet drosme un cīņa par taisnību ļāva viņai iegūt pelnītu atzinību, kamdēļ šodien viņas darbus varam uzlūkot kā Latvijas mūsdienu mākslas klasiku.

 

Pārvarot bailes no cenzūras, pārmetumus par formālismu un nesekojot oficiālās mākslas tematiskuma uzstādījumiem, Lidija Auza attīstīja poētisku personīgo pārdzīvojumu mākslas valodu un jaunas formas, izmantojot arī glezniecībā neierastus materiālus.

 

Mūža nogalē Lidija Auza atzinusi, ka viņas īstā cīņa bija nevis pret padomju varu, bet gan par īpatno glezniecības un dzīves izpratni, kam ir tiesības iegūt vietu zem saules.

 

19:00–24:00

Raganu nakts

Visu vecumu Muzeju nakts viesi aicināti piedalīties radošā aktivitātē, kopīgi veidojot savdabīgu lielformāta Lidijas Auzas gleznas “Raganu nakts” (1969) kopiju.

 

Katram būs iespēja krāsās pārradīt kādu fragmentu mākslas darbam, kura sižetā pār nakts tumsā vītām koku galotnēm debesīs traucas raganas – ugunīgas, sievišķīgas brīvības un nepakļaušanās simbols.

 

19:00–22:00

Orientēšanās kopā ar Mākslas muzeja Jauniešu klubu

Izmantojot, Jauniešu ceļvedi mākslas muzejos, ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties orientēšanās stafetē.

 

 

NORIES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja brīva.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes