DISKUSIJA: Ilgtspējīgas modes iniciatīvas Ziemeļvalstīs
image
07.02.2019 17:00
Izstādes "The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti" ietvaros

Tikšanās ar dažām no izstādē The Weather Diaries pārstāvētajām māksliniecēm, kas dalīsies savā pieredzē par dizainera lomu un atbildību ilgtspējīgas modes radīšanā.

DALĪBNIECES:
- Kristīne Ingvarsdotira (Kristín Ingvarsdóttir, Islande) ir izstādes “The Weather Diaries” projekta vadītāja no Ziemeļu mājas Reikjavīkā

- Tūne Skordāla Tubīasone (Tone Skårdal Tobiasson, Norvēģija) ir žurnāliste un vairāku grāmatu un pētījumu autore, kas no modes žurnālu redaktores kļuva par www.nicefashion.org (NordicInitiativeClean & Ethical) iniciatīvas dibinātāju.

- Steinuna Sigurdardotira (STEiNUNN, Islande) ir pasaules līmeņa modes māksliniece. Viņas eleganti sarežģītajos adījumos jaušams viņai vien raksturīgs rokraksts. STEiNUNN mākslinieciskā jaunrade balstās uz ilggadēju sadarbību ar daudziem slaveniem modes namiem, kā arī padziļinātām zināšanām par materiāla tekstūru un trīsdimensiju formveidi.

- Gudruna Ludviga (Guðrun Ludvig, Fēru salas) un Gudruna Rogvadotira (Guðrun Rógvadóttir, Fēru salas). Aiz fēriešu zīmola Guðrun&Guðrun stāv modes dizainere Gudruna Ludviga un viņas biznesa partnere Gudruna Rogvadotira. Gudruna Ludviga ar savu izmeklēto gaumi un smalko materiāla un krāsas izjūtu darbojas robežzonās, kur pārklājas tradicionālā un novatoriskā adīšana. Apstākļos, kad dominē lēti masveida ražojumi, Guðrun & Guðrun džemperi ir ilglaicīga, stilistiski nevainojama alternatīva.

 

PASĀKUMA VALODA:

Angļu

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

E: dmdm@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes