KĀPĒC MAN PATĪK ŠIS DIZAINS: Artura Riņķa mobilis – kinētiskais objekts “Sakta“ hotelim “Latvija“
Kāpēc man patīk šis dizains?
image
24.01.2019 16:00
Kāpēc man patīk šis dizains? Seši muzeja kuratores Irēnas Bužinskas īsstāsti izstādē “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju”.

Parasti skatītāji muzejā iepazīstas ar gatavu rezultātu - izstādi. Taču kurš gan no apmeklētājiem nav gribējis kļūt par sagatavošanas procesa liecinieku jeb arī dzirdēt izstādes veidotāju stāstījumu par to, pēc kādiem atlases principiem ekspozīcijai atlasīts konkrēta mākslinieka darinājums!

 

Izstādē "TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju” aplūkojami vairāk nekā 130 mākslas darbi un dizaina priekšmeti, kuru izvēle noritēja daudzās, ilgstošās diskusijās. Pamatjautājums katrā gadījumā bija šāds: Vai darbs atbilstīgs vēstījumam par mūsu valsti?“ 

 

Tā kā muzejiem jāspēj izraisīt pārsteigumu un radīt emocionālus un intelektuālus impulsus, tad apmeklētājiem pirmo reizi tiek piedāvāts sešu īsstāstu cikls "Kāpēc man patīk šis dizains?“ Iespēja uzzināt DMDM izstāžu kuratores Irēnas Bužinskas personīgo viedokli par atsevišķu autoru mākslas darbiem, kuri redzami šajā izstādē.

 

Mākslinieks Arturs Riņķis ir no vadošajiem kinētiskās mākslas pārstāvjiem Latvijā, kurš kopš 1970. gadu sākuma joprojām turpina radošo darbību šajā jomā. Izstādē ir pārstāvēts modelis viņa visplašāk pazīstamajam kinētiskajam objektam “Sakta”, kas tapis kā mūsdienīga sieviešu tautas apģērba elementa versija un savulaik tika izvietots uz viesnīcas “Latvija” galvenās fasādes, bet tagad atrodas uz rekonstruētās viesnīcas “Reval Hotel Latvia” piebūves. Sestajā kuratores īsstāstā apmeklētāji uzzinās vairāk par “Saktu” un mākslinieka darbu pie šī mobiļa.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete izstādē.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes