KĀPĒC MAN PATĪK ŠIS DIZAINS: Jāņa Krieva veidotais interjers Daugavpils Celtnieku klubā
image
17.01.2019 16:00
Kāpēc man patīk šis dizains? Seši muzeja kuratores Irēnas Bužinskas īsstāsti izstādē “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju”.

Parasti skatītāji muzejā iepazīstas ar gatavu rezultātu - izstādi. Taču kurš gan no apmeklētājiem nav gribējis kļūt par sagatavošanas procesa liecinieku jeb arī dzirdēt izstādes veidotāju stāstījumu par to, pēc kādiem atlases principiem ekspozīcijai atlasīts konkrēta mākslinieka darinājums!

 

Izstādē "TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju” aplūkojami vairāk nekā 130 mākslas darbi un dizaina priekšmeti, kuru izvēle noritēja daudzās, ilgstošās diskusijās. Pamatjautājums katrā gadījumā bija šāds: Vai darbs atbilstīgs vēstījumam par mūsu valsti?“ 

 

Tā kā muzejiem jāspēj izraisīt pārsteigumu un radīt emocionālus un intelektuālus impulsus, tad apmeklētājiem pirmo reizi tiek piedāvāts sešu īsstāstu cikls "Kāpēc man patīk šis dizains?“ Iespēja uzzināt DMDM izstāžu kuratores Irēnas Bužinskas personīgo viedokli par atsevišķu autoru mākslas darbiem, kuri redzami šajā izstādē.

 

Lai gan 20. gs. 70. gadi tiek dēvēti par stagnācijas periodu Padomju Savienības vēsturē, tomēr tas bija ļoti produktīvs posms Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina attīstībā. Jāni Krievu īpaši piesaistīja vitrāža, kura ļāva radīt daudzveidīgu, abstraktu krāsu laukumu saspēli kā dabiskā, tā mākslīgā apgaismojumā. Daugavpils Celtnieku kultūras namam mākslinieks 1978. gadā radīja Audio-kinētisku gaismas sienu-skatuvi. Tā bija monumentāla vitrāža (300 x 1400 cm), aiz kuras diskotēku laikā darbojās elektroniskā iekārta, sintezējot dažādas intensitātes gaismas un krāsu kustību, atbilstoši mūzikas melodijai. Pirmajam šāda mēroga multimediālam projektam Latvijā veltīts piektais kuratores īsstāsts.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete izstādē.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes