KĀPĒC MAN PATĪK ŠIS DIZAINS: Valda Celma veidotā slaidu prezentācija
image
10.01.2019 16:00
Kāpēc man patīk šis dizains? Seši muzeja kuratores Irēnas Bužinskas īsstāsti izstādē “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju”.

Parasti skatītāji muzejā iepazīstas ar gatavu rezultātu - izstādi. Taču kurš gan no apmeklētājiem nav gribējis kļūt par sagatavošanas procesa liecinieku jeb arī dzirdēt izstādes veidotāju stāstījumu par to, pēc kādiem atlases principiem ekspozīcijai atlasīts konkrēta mākslinieka darinājums!

 

Izstādē "TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju” aplūkojami vairāk nekā 130 mākslas darbi un dizaina priekšmeti, kuru izvēle noritēja daudzās, ilgstošās diskusijās. Pamatjautājums katrā gadījumā bija šāds: Vai darbs atbilstīgs vēstījumam par mūsu valsti?“ 

 

Tā kā muzejiem jāspēj izraisīt pārsteigumu un radīt emocionālus un intelektuālus impulsus, tad apmeklētājiem pirmo reizi tiek piedāvāts sešu īsstāstu cikls "Kāpēc man patīk šis dizains?“ Iespēja uzzināt DMDM izstāžu kuratores Irēnas Bužinskas personīgo viedokli par atsevišķu autoru mākslas darbiem, kuri redzami šajā izstādē.

 

20. gadsimta 70. gadi ir laiks, kad sabiedrībā radās pirmās diskusijas par dabas un cilvēka savstarpējām attiecībām, sabiedrības atbildību vides saglabāšanā un harmoniskā organizācijā. Mākslinieks Valdis Celms ar domubiedru grupu bija viens no pirmajiem, kas gan teorētiski, gan praktiski iesaistījās šo jautājumu izpētē un risināšanā, par ko liecina šī slaidu filma, kurai veltīts ceturtais kuratores īsstāsts.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete izstādē.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes