KĀPĒC MAN PATĪK ŠIS DIZAINS: Romana Sutas porcelāna šķīvis
image
20.12.2018 16:00
Kāpēc man patīk šis dizains? Seši muzeja kuratores Irēnas Bužinskas īsstāsti izstādē “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju”.

Parasti skatītāji muzejā iepazīstas ar gatavu rezultātu - izstādi. Taču kurš gan no apmeklētājiem nav gribējis kļūt par sagatavošanas procesa liecinieku jeb arī dzirdēt izstādes veidotāju stāstījumu par to, pēc kādiem atlases principiem ekspozīcijai atlasīts konkrēta mākslinieka darinājums!

 

Izstādē "TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju” aplūkojami vairāk nekā 130 mākslas darbi un dizaina priekšmeti, kuru izvēle noritēja daudzās, ilgstošās diskusijās. Pamatjautājums katrā gadījumā bija šāds: Vai darbs atbilstīgs vēstījumam par mūsu valsti?“ 

 

Tā kā muzejiem jāspēj izraisīt pārsteigumu un radīt emocionālus un intelektuālus impulsus, tad apmeklētājiem pirmo reizi tiek piedāvāts sešu īsstāstu cikls "Kāpēc man patīk šis dizains?“ Iespēja uzzināt DMDM izstāžu kuratores Irēnas Bužinskas personīgo viedokli par atsevišķu autoru mākslas darbiem, kuri redzami šajā izstādē.

 

Mākslinieks Romans Suta bija ļoti daudzpusīgs mākslinieks, kas lielu uzmanību pievērsa moderna interjera, mēbeļu, kā arī trauku radīšanai. Latvijas 20.-30. gadu dekoratīvās mākslas spozākā virsotne ir viņa dibinātās darbnīcas "Baltars“ darinājumi. Tomēr māksliniekam bija būtiska arī jaunās Latvijas valsts popularizācija

un prestiža veicināšana Rietumu valstīs. Trešais īsstāsts veltīts Romānam Sutam kā Latvijas tēla veidotājam un propagandistam, par ko liecina arī  izstādes ekpozīcijā redzamais porcelāna šķīvis.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete izstādē.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes