MODERNISMA LABORATORIJA: Cuguharu Fužita: smalkās līnijas meistars
Stāsta R. Sutas un A. Beļcovas muzeja vadītāja Dr. art. NATAĻJA JEVSEJEVA (RU)
20.11.2018 17:30
Otrdien, 2018. gada 20. novembrī, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) aicina uz mākslas vēstures pēcpusdienu “Modernisma laboratorija”, kurā ar atkārtotu lekciju “Cuguharu Fužita: smalkās līnijas meistars” uzstāsies mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva, atklājot viņa daiļrades aspektus un to ietekmi uz Aleksandras Beļcovas mākslu.

Parīzes skolas pārstāvis, japāņu-franču mākslinieks Cuguharu Fužita (Tsuguharu Foujita, 1886–1968) 20. gadsimta 20. gados atradās slavas zenītā – viņa darbus ļoti atzinīgi vērtēja kritiķi, kā arī mākslas mīļotāji, kuri bija gatavi par Fužitas zīmējumiem un eļļas gleznām iztērēt veselu bagātību. Savu oriģinālo stilu meistars veidoja, savienojot japāņu mākslas tradīcijas – kaligrāfiju, sumi-ē tehniku – ar modernisma atklājumiem. Fužita arī bijis viena no Parīzes bohēmas redzamākajām figūrām.

 

Aleksandrai Beļcovai (Александра Бельцова, 1892–1981) aizraušanās ar Cuguharu Fužitas daiļradi nebija tikai modes lieta. Smalkā līnija, niansētais monohromais kolorīts un kopējā tēlu raksturojuma stilistika japāņu mākslinieka portretos saskanēja ar pašas Beļcovas pasaules izjūtu. 20. gadsimta 20. gadu vidū un otrajā pusē tapa virkne autores darbu, kuros jaušama Fužitas ietekme.

 

Nesen Parīzē, Aristida Majola muzejā notika Fužitam veltīta izstāde, kas sniedza ieskatu mākslinieka visražīgākajā periodā no 1913. līdz 1931. gadam. Tajā tika eksponēti autora daiļrades dažādu posmu darbi, fotogrāfijas, kā arī video hronika, kurā redzams pats Fužita.

 

Dr. art. Nataļjas Jevsejevas lekcija ļaus ieskatīties minētās izstādes ekspozīcijā, tuvāk iepazīt Fužitas unikālo personību un tā laika Parīzes bohēmas dzīvi.

 

“Modernisma laboratorija” ikvienam kļūs par neparastu ceļojumu kultūras vēsturē, aizraujošu jaunā iepazīšanas procesu, kurā piedalīties aicinām arī Jūs!

 

Lekcija notiks krievu valodā.

Nepieciešamības gadījumā iespējams nodrošināt sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

 

 

MODERNISMA LABORATORIJA

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja piedāvātais pasākumu cikls “Modernisma laboratorija” aicina uz viedokļu apmaiņu un sarunām par Latvijas un Eiropas modernismu. Programma veidota kā diezgan neformāla pēcpusdiena ar priekšlasījumiem un tiem sekojošām diskusijām, kas pulcētu dažādu kultūras jomu profesionāļus, studentus un citus interesentus. Ar vakara referātiem “Modernisma laboratorijā” viesosies pētnieki, tai skaitā arī jaunie un topošie speciālisti, kuri strādā pie tēmām, kas saistītas ar 20. gadsimta 20.–30. gadu vizuālo un lietišķo mākslu, teātri, operu, mūziku, kino, mākslas teoriju utt.

 

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs)

 

BIĻEŠU CENA:

pieaugušajiem – 5,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,50 EUR.

Pirms lekcijas apmeklētāji var iepazīties ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi “Portrets ar smaidu. Šarži un karikatūras Latvijā. 20. gadsimts”.

 

PIETEIKŠANĀS:

Vietu skaits ierobežots.

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv

 

PASĀKUMA KOORDINATORE:

Mag. art. Elvija Pohomova, LNMM / R. Sutas un A. Beļcovas muzeja speciāliste

Saistītie pasākumi
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes