KONCERTS: Vārds jaunajiem māksliniekiem!
18. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls
30.11.2018 19:00
18. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla rudens cikla ietvaros 2018. gada 30. novembrī plkst. 19.00 Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Venēcijas zālē (4. stāvā, Doma laukumā 6, Rīgā) notiks koncerts “Vārds jaunajiem māksliniekiem!”.

No 13. novembra līdz 4. decembrim Latvijā norisināsies 18. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kura galvenie akcenti šogad ir franču baroks un to valstu mūzika, kas svin pastāvēšanas simtgadi. Festivāla vadītāja Aina Kalnciema uz Rīgu aicinājusi kamermūziķus un baroka orķestrus no Somijas, Lietuvas, Polijas, Austrijas un Francijas, lai piecos koncertos piedāvātu iedvesmojošas interpretācijas labi zināmiem skaņdarbiem, kā arī jaunatklājumus no mazāk pazīstamu komponistu daiļrades.

 

30. novembrī plkst. 19.00 Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA būs iespēja novērtēt jauno, daudzsološo mūziķu – Annas Katrīnas Paukšēnas (čells, Latvija), Serafinas Jafē (Serafina Jaffé, arfa, Vācija / Austrija) un Maijas Kļaviņas (traversflauta, Latvija) – radošo sniegumu.

 

Uz koncertu aicināti visi interesenti!

 

Festivālu atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, LIVE RIGA, “Avalon Hotel”, Lietuvas Kultūra padome, ES programma “Radošā Eiropa”.

 

 

PAR MŪZIĶIEM

Anna Katrīna Paukšēna čella spēli apguvusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. No 2010. līdz 2017. gadam viņas pasniedzējs bija Romāns Trautmans, bet kopš 2017. gada septembra Anna mācās pie prof. Eleonoras Testeļecas. Ar labiem panākumiem piedalījusies vairākos reģionālajos un starptautiskajos konkursos un meistarklasēs.

 

Serafina Jafē (Serafina Jaffé) dzimusi Berlīnē, Vācijā. 8 gadu vecumā uzsākusi čella mācības pie tēva Ramona Jafē, bet 12 gadu vecumā pievērsās arī arfas spēles apguvei pie Susannas Hojtlingas. Kā čelliste Serafina piedalījusies nozīmīgos kamermūzikas festivālos Hopfgārtenā (Austrija), Midelburgā (Holande), projektos “Radio Bremen”, “Radio Berlin–Brandenburg” (Vācija) un daudzos citos.

 

2014. gadā Serafinai Jafē bija ievērojami panākumi konkursos kā arfistei: viņa izcīnīja 2. vietu Visvācijas konkursā “Jaunatne muzicē” (“Jugend musiziert”), tam sekoja ielūgums uz specbalvu konkursu “WESPE”, kurā mūziķe ieguvusi 1. vietu par labāko kompozicijas interpretāciju. 2017. gadā konkursā “Jaunatne muzicē” Serafina ieguvusi 1. vietu un četrus speciālos apbalvojumus.

 

Māksliniece regulāri uzstājas ar profesionāliem orķestriem, kā arī duetā ar čellistu Ramonu Jafē programmā “Tēvs ar meitu”. Sākot ar 2015. gada vasaru Serafina Jafē mācās arfas spēli pie Margitt-Ann Süß, no 2016. gada ir studente Grācas Mūzikas un mākslas universitātē (Austrija) Margitt-Ann Süß klasē.

 

 

BIĻEŠU CENAS:

5,00 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 80 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

Vairāk informācijas par festivāla norisi un māksliniekiem: www.music.lv/bachfestival.

 

PASĀKUMA KOORDINATORE:

Ieva Andžāne, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratore

 

Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes