MĀKSLAS VĒSTNEŠI izstādē “Kopīgā vēsture”
Iespēja iepazīt ekspozīciju kopā ar LLMC mākslas vēstnešiem
image
20.10.2018 12:00
Līdz 2018. gada 30. novembrim ik sestdienu un svētdienu plkst. 12.00–16.00 Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) izstādē “Kopīgā vēsture” apmeklētāji varēs satikt un sarunāties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vēstnešiem. Tā ir iespēja caur personīgu sarunu paplašināt izstādes un mākslas pieredzi.

“Tie nav gidi – mākslas profesionāļi, kādus esam pieraduši sastapt tradicionālās izstādēs. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas vēstneši ir īpaši apmācīti cilvēki, kuri individuālā sarunā ar skatītāju palīdz mūsu ekspozīcijās pamanīt interesantas likumsakarības, faktus, dalās ar savām zināšanām un pieredzi, uzklausa apmeklētāju. Viņi rosina uz personīgām pārdomām un atklājumiem, kas tālāk var risināties izstādē, bet tikpat labi – arī vēlāk,” stāsta mākslas vēstnešu programmas vadītāja Marta Krivade. “Mēs zinām, ka bieži cilvēki mūsdienu mākslu neatklāj, jo viņiem ir izveidojušies stereotipiski priekšstati par to. Mākslas vēstneši no sava skatpunkta piedāvā uzskatus paplašināt, tā no izstādes apmeklējuma gūstot vairāk.”

 

Mākslas vēstnešus ekspozīcijā varēs atpazīt pēc īpašām piespraudēm ar viņu vārdiem.

 

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) izstādes ir rūpīgi veidotas situācijas ar izziņas procesa, jaunu pieredžu, sarunu un atklāsmju potenciālu. Mūsdienu māksla pēc savas būtības ir starpdisciplināra, un jebkuru izstādi iespējams piedzīvot dažādos veidos – atkarībā no skatītāja iepriekšējās pieredzes, noskaņojuma, laika un uzmanības, kas tiek veltīta ekspozīcijā redzamajam. Izstādes piedzīvošanā var noderēt arī saturiska saruna ar mākslas vēstnesi. Tie ir speciālās apmācībās un praksē sagatavoti dažādu profesiju un vecumu cilvēki – mākslas neprofesionāļi, kas sarunā ar apmeklētāju atklāj interesantus faktus par laikmetīgās mākslas darbiem, izejot no savas personiskās pieredzes un zināšanām. Šādi cilvēki, kurus sauc arī par mākslas mediatoriem, sastopami daudzos Eiropas un ASV mākslas muzejos un dažādos starptautiskos laikmetīgās mākslas notikumos.

 

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Ieva Andžāne

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

Saistītās izstādes