EKSKURSIJA: Kopīgā vēsture
image
04.10.2018 17:00
Ceturtdien, 4. oktobrī plkst. 17.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotajā izstādē "Kopīgā vēsture" Mākslas muzejā "Rīgas Birža" notiks ekskursija ar izstādes kuratori Ingu Lāci. Ekskursija notiks latviešu valodā.

Izstādē “Kopīgā vēsture” līdztekus vietējo un ārvalstu mūsdienu mākslinieku darbiem skatītājiem atklājas muzeja arhīva liecības par tā starptautisko sadarbību un kultūras sakariem padomju laikā.

 

Apdzīvojot muzeja pastāvīgās ekspozīcijas telpas, izstāde pievēršas muzeja kolekcijai un stāstiem, atsedzot tos aspektus, kas ļauj gūt jaunu skatījumu par attiecībām starp vietējo un starptautisko, kultūras sakariem, kā arī kolekcionēšanu un mākslas darbu saistību ar plašākiem politiskiem un vēsturiskiem procesiem.

 

Pie izstādes strādājuši latviešu un ārvalstu mākslinieki, veidojot jaunus darbus - Ieva Balode un Aleksejs Muraško (Alexey Murashko), Klēra Holta (Claire Holt), Minna Henriksone (Minna Henriksson), Tanels Randers (Tanel Rander), Krišna Redī (Krishna Reddy), Andrejs Strokins, Jans Sjiņs (Yan Xing). Izstādes kuratore ir Inga Lāce un tās scenogrāfe - Asnāte Bočkis.

 

“Kopīgā vēsture” ir daļa no Eiropas Savienības sadarbības projekta ar tādu pašu nosaukumu. Tas ir starpdisciplinārs projekts. Saistībā ar migrāciju un integrāciju Zviedrijā, Polijā un Latvijā projekta radošās izpētes process Baltijas mērogā apskata tādus jautājumus kā politikas veidošana, tiesiskās un ģeogrāfiskās robežas, statistika, identitāte, sabiedriskā doma un pēc-patiesība. Projekta partneri ir Färgfabriken Stokholmā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Rīgā un Baltijas jūras kultūras centrs Gdaņskā. Vairāk informācijas: www.sharedhistory.eu

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā

 

ATBALSTĪTĀJI:

Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Valsts Kultūrkapitāla Fonds, Latvijas Republikas Kultūras Ministrija, Rīgas Dome, Somijas vēstniecība Latvijā, FRAME Finland

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Mākslas muzejs Rīgas Birža, Färgfabriken, Baltijas jūras kultūras centrs

Saistītās izstādes