PRESES BRĪFINGS: Daudzskanis. Anna Salmane, Krišs Salmanis, Kristaps Pētersons
image
14.09.2018 11:00
Piektdien, 2018. gada 14. septembrī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina mediju pārstāvjus uz preses brīfingu, kurā iepazīstinās ar jauno izstādi – Annas Salmanes, Kriša Salmaņa un Kristapa Pētersona lielformāta skaņas skulptūru “Daudzskanis”, kā arī informēs par aktualitātēm Purvīša balvas 2019 sagatavošanas gaitā. Pasākuma norises vieta: LNMM galvenās ēkas Kupola zāle (5. stāvā; Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

 

Piektās Purvīša balvas ieguvēju Annas Salmanes, Kriša Salmaņa un Kristapa Pētersona izstāde “Daudzskanis” ir Purvīša balvas speciālprojekts, kas radīts īpaši Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālei un būs skatāms no š. g. 15. septembra līdz 21. oktobrim. Brīfingā žurnālisti pirmie varēs aplūkot unikālu skaņas skulptūru – mehānisku lielizmēra stabuļu instrumentu, kā arī uzzinās par jaunumiem Purvīša balvas 2019 norisē.

 

Preses pasākumā piedalās:

  • Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore;
  • Jānis Zuzāns, mecenāts, privātkolekcionārs, LNMM un Purvīša balvas patrons, SIA “Alfor” valdes priekšsēdētājs;
  • Daiga Rudzāte, izstādes “Daudzskanis” un Purvīša balvas projekta kuratore;
  • Anna un Krišs Salmaņi, mākslinieki, Purvīša balvas 2017 laureāti.

 

Tikšanās laikā mediju pārstāvji varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem.

Pēc oficiālās daļas būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

 

 

PAR MĀKSLINIEKIEM

Anna Salmane ieguvusi maģistra grādu filozofijā Latvijas Universitātē un bakalaura grādu mākslā Londonas Universitātes Goldsmita koledžā (Goldsmiths). Autores darbības jomas ir instalācija, foto un video. Izstādēs piedalās kopš 2001. gada. Dzīvo un strādā Londonā (Lielbritānija) un Rīgā (Latvija). 2017. gadā saņēmusi prestižāko apbalvojumu Latvijas vizuālajā mākslā – Purvīša balvu.

 

Krišs Salmanis absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un Ķelnes Mediju mākslas akadēmiju. Viņa darbības jomas ir instalācija, objekti, video un animācija. Izstādēs piedalās kopš 1996. gada. 2013. gadā kopā ar Kasparu Podnieku Krišs Salmanis ar izstādi “North by Northeast” reprezentēja Latviju 55. Venēcijas mākslas biennālē. Dzīvo un strādā Rīgā (Latvija). 2017. gadā saņēmis prestižāko apbalvojumu Latvijas vizuālajā mākslā – Purvīša balvu.

 

Kristaps Pētersons studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur ieguvis bakalaura grādu kontrabasa klasē un maģistra grādu kompozīcijā. Kopā ar libretistu Sergeju Timofejevu un režisoru Viesturu Meikšānu radījis operu “Mihails un Mihails spēlē šahu”, kas ieguva Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada uzvedums”. Vairākkārt sadarbojies ar māksliniekiem Annu un Krišu Salmaņiem. 2017. gadā saņēmis prestižāko apbalvojumu Latvijas vizuālajā mākslā – Purvīša balvu.

 

 

PURVĪŠA BALVA

“Purvīša balvas 2019” kandidātu izstāde būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē no 2019. gada 23. marta, savukārt balvas ieguvējs tiks paziņots īpašā ceremonijā, kas norisināsies 2019. gada 11. aprīlī. Purvīša balvas laureātu izvēlēs starptautiska žūrija septiņu profesionāļu sastāvā, kas Rīgā kopā pulcēsies 2019. gada 10. aprīlī.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Daiga Rudzāte, mākslas kritiķe, interneta mākslas un kultūras portāla “Arterritory.com” galvenā redaktore, kultūras projektu aģentūras “INDIE” direktore

 

IZSTĀDES KOORDINATORES MUZEJĀ:

Astrīda Rogule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja

Laura Dravniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas