GRĀMATU ŠĶIRSTĪŠANAS SEANSS: Ar baltiem cimdiem
Ekskluzīvs grāmatu šķirstīšanas seanss
image
03.08.2018 17:00
Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu nodaļa ir deponējusi izstādei “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība” unikālas grāmatas un žurnālus. Ekspozīcijā mēs redzam tikai šo izdevumu vākus vai vienu no atvērumiem, tāpēc Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu nodaļas vadītāja Aija Taimiņa laipni piekrita retos izdevumus šķirstīt un sniegt savus komentārus.

Iepriekšējā grāmatu šķirstīšanas seansā mēs apbrīnojām cara Nikolaja II kronēšanas grāmatā publicētās ēdienkartes un koncertprogrammas dažādu kārtu viesiem – sākot no ķeizara un beidzot ar tautu. Šoreiz, 3.augustā plkst. 17.00, pievērsīsimies žurnāliem Pāns, Zelta Aunāda (Золотое руно) un Zalktis . 

Žurnāls Золотое руно (Zelta aunāda) ir pirmsrevolūcijas laika Krievijas greznākais un dārgākais mākslas izdevums, elitārs stila žurnāls, kam bija kvalitatīvs un dārgs poligrāfiskais risinājums, izvēlēts īpašs, kvadrātam tuvs formāts, dažādu veidu papīrs. Lai varētu iepazīstināt Eiropu ar krievu simbolistu kultūru, žurnāls Zelta aunāda sākotnēji publicēja  rakstus paralēli krievu un franču valodās.Tā izdevējs, kurators un finansētājs bija tirgotājs Nikolajs Rjabušinskis (Рябушинский, 1877–1951). Rjabušinskis bija bagātas tekstilrūpnieku un tirgotāju ģimenes pārstāvis, kuram māksla un mākslas mecenātisms bija eksistenciāli būtiska dzīvesveida forma. Mākslai viņš iztērēja visu savu no ģimenes iegūto kapitāla daļu. Ekstravagantais mecenāts žurnāla vajadzībām izdeva aptuveni 100 000 rubļus gadā.

 Ieskatīsimies arī žurnālā Zalktis – kas uzskatāms par vienu no Latvijas Jūgendstila izcilākajiem piemēriem žurnālu grafikā

 

PASĀKUMA ILGUMS: 

aptuveni 1,5 stunda

 

MĒRĶAUDITORIJA:

cilvēkiem vecumā no 12 gadiem

 

DALĪBAS MAKSA: 

pieaugušajiem 10,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 5.00 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots (15 dalībnieki).

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209;

E: rigasbirza@lnmm.lv

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes