MODERNISMA LABORATORIJA: Parīzes mākslas skatuves varoņi starpkaru laikā: māksla, stils, tēls
Stāsta A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzeja 19.–20. gadsimta franču glezniecības kolekcijas glabātājs Dr. art. ALEKSEJS PETUHOVS un projekta “Retrolooks” autore ANNA GONČAROVA (Maskava, Krievija)
30.06.2018 15:00
Sestdien, 2018. gada 30. jūnijā, plkst. 15.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) aicina uz mākslas vēstures pēcpusdienu “Modernisma laboratorija”, kurā ar stāstījumu par mākslas, stila un tēla mijiedarbību Parīzē starpkaru periodā uzstāsies divi vieslektori no Maskavas – A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzeja 19.–20. gadsimta franču glezniecības kolekcijas kurators Dr. art. Aleksejs Petuhovs un 20. gadsimta ikdienas modes tērpu, frizūru un grima rekonstrukcijas eksperte, projekta “Retrolooks” autore Anna Gončarova.

Leģendārie mākslinieki, viņu modeļi un mīļākās, prominences, mākslas dīleri un kolekcionāri – 20. gadsimta 20.–30. gadu Parīzes mākslas pasaules figūras ir pazīstamas un, šķiet, ka labi zināmas. Viena no tādām personībām ir pati Aleksandra Beļcova (1892–1981) – ne tikai talantīga gleznotāja un zīmētāja, bet arī eleganta dāma un Parīzes modes tērpu cienītāja. Art deco laikmetam šāda situācija ir ierasta un loģiska – Parīze tolaik bijusi gan pasaules mākslas metropole, gan modes industrijas centrs, kas sasniedza nebijušu uzplaukumu.

 

Tikšanās ar Dr. art. Alekseju Petuhovu (Алексей Петухов) un Annu Gončarovu (Анна Гончарова) piedāvās neparastu skatījumu uz slaveniem varoņiem. Lektori pastāstīs, kā mode ietekmēja mākslas darbus, kā cilvēki, kuru vārdi bija saistīti ar Parīzi starpkaru periodā, veidoja savus tēlus. Tā būs pastaiga pa Parīzes ielām, mākslinieku darbnīcām, galerijām, kolekcionāru apartamentiem, neklātienē apmeklējot arī balles, masku balles un oficiālās pieņemšanas, mēģinot atklāt tā laika stila noslēpumus.

 

“Modernisma laboratorija” ikvienam kļūs par neparastu ceļojumu kultūras vēsturē, aizraujošu jaunā iepazīšanas procesu, kurā piedalīties aicinām arī Jūs!

 

Lekcija notiks krievu valodā. Nepieciešamības gadījumā iespējams nodrošināt sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

 

PAR VIESLEKTORIEM

Mākslas zinātņu doktors Aleksejs Petuhovs (Алексей Петухов) 1999. gadā absolvējis M. V. Lomonosova Maskavas Valsts universitāti, 2003. gadā aizstāvējis disertāciju “Art Deco un Francijas mākslas dzīve”. Šī tēma un viss ar to saistītais ir Petuhova specializācijas lauks. Pētnieka zinātnisko interešu lokā atrodas arī 1890.–1940. gadu ASV, Krievijas, Austrum- un Centrāleiropas māksla un kultūra. Jau 17 gadus Aleksejs Petuhovs strādā par vecāko zinātnisko darbinieku A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzejā Maskavā un ir jaunās franču mākslas kolekcijas (bijušās Sergeja Ščukina un Ivana Morozova kolekcijas) kurators. Zinātnieks nopietni interesējas par Latvijas starpkaru laika mākslu, kultūru un vēsturi. Regulāri apmeklē Rīgu kopā ar savu ģimeni.

 

Anna Gončarova (Анна Гончарова, Maskava) ir 20. gadsimta ikdienas modes tērpu, frizūru un grima rekonstrukcijas eksperte, “Retrolooks” projekta autore.

 

MODERNISMA LABORATORIJA

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja piedāvātais pasākumu cikls “Modernisma laboratorija” aicina uz viedokļu apmaiņu un sarunām par Latvijas un Eiropas modernismu. Programma veidota kā diezgan neformāla pēcpusdiena ar priekšlasījumiem un tiem sekojošām diskusijām, kas pulcētu dažādu kultūras jomu profesionāļus, studentus un citus interesentus. Ar vakara referātiem “Modernisma laboratorijā” viesosies pētnieki, tai skaitā arī jaunie un topošie speciālisti, kuri strādā pie tēmām, kas saistītas ar 20. gadsimta 20.–30. gadu vizuālo un lietišķo mākslu, teātri, operu, mūziku, kino, mākslas teoriju utt.

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 3,00 EUR

skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR

Pasākuma ietvaros apmeklētājiem ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi.

 

IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS:

Vietu skaits ir ierobežots.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv

 

PASĀKUMA KOORDINATORE:

Mag. art. Elvija Pohomova, LNMM / R. Sutas un A. Beļcovas muzeja speciāliste

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes