PRESES KONFERENCE: Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība
03.05.2018 10:00
Ceturtdien, 2018. gada 3. maijā, plkst. 10.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Rīgā, Doma laukumā 6) aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kurā tiks prezentēta Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”.

Pasaules mākslas kopainā Latvija ar saviem spožajiem jūgendstila paraugiem ir ierakstījusi paliekošu stāstu. Izceļot jūgendstila mantojumu, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēlas parādīt Rīgas īpašo vietu Eiropas kultūras paletē 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā – laikā, kad veidojās Latvijas tautas valstiskā apziņa.

 

Izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”, kura būs skatāma no š. g. 4. maija līdz 5. augustam, ir Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA veltījums Latvijas simtgadei. Tajā līdz ar Latvijas pienesumu īpaši akcentētas valstis un iedvesmas avoti, kas palīdzējuši stilam tapt un attīstīties mūsu reģionā. Ekspozīcija ir dažādu nacionālo skolu satikšanās, kas rada priekšstatu par jūgendstila spilgtākajām izpausmēm Eiropā, vizualizējot tās caur glezniecību, grafiku, tēlniecību un dekoratīvi lietišķo mākslu. Izstāde vēstī par šī stila saknēm, sākotni un uzplaukumu, ļaujot skaidrāk izprast Latvijas versijas īpatnību, kas tiek parādīta salīdzinājumā ar izcilāko jūgendstila metropoļu – Parīzes, Londonas, Briseles – un citu rosīgāko Eiropas pilsētu sniegumu. Reizē tas ir mēģinājums attīrīt spēles laukumu no sentimentalitātes, neoromantiskiem pārspīlējumiem, jūtelības un atgriezties pie pirmsākuma stāstā par dabu, harmoniju un atšķirīgu mākslas veidu sintēzi.

 

Preses konferencē piedalās:

  • Selga Laizāne, Valsts sekretāra vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos;
  • Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore;
  • Daiga Upeniece, izstādes kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Ārzemju mākslas departamenta vadītāja, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja;
  • Prof. Dr. Verners Adriaensens (Werner Adriaenssens), Karaliskā mākslas un vēstures muzeja restaurators un kurators (Brisele, Beļģija);
  • Olīvija Magvaira (Olivia Maguire), Seinsberija Vizuālās mākslas centra pārstāve (Noridža, Lielbritānija);
  • Žils Bonviāls (Gilles Bonnevialle), Francijas institūta Latvijā direktors.

 

Preses konferenci moderē Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja Daiga Upeniece.

 

Preses konferences laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem. Pēc oficiālās daļas būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

 

 

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

 

IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI un SADARBĪBAS PARTNERI:

 

 

IZSTĀDES KURATORES:

Daiga Upeniece, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja

Laura Okdaldere, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore

Dr. art. Silvija Grosa, Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas vēstures profesore

 

 

#RigasBirza

#JūgenstilsBiržā

#ArtNoveauBourse 

#lnmm

#LV100

 

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes