MUZEJU NAKTS: Iešūpoties ar dziesmu
Muzeju nakts ar vīru koriem
19.05.2018 19:00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA 2018. gada Muzeju naktī, noskaņojoties gaidāmajiem Dziesmu svētkiem, kopā ar Latvijas vīru koriem, t.sk. Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kori, atgriezīsies pie vīru kopdziedāšanas tradīcijas sākumiem mūsu Tēvu zemē. Nopietni un nenopietni klausīsimies citus un dziedāsim paši.

19.00–24.00

Muzeju nakts ar vīru koriem

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA 2018. gada Muzeju naktī, noskaņojoties gaidāmajiem Dziesmu svētkiem, kopā ar dažādiem Latvijas vīru koriem, t. sk. Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kori, atgriezīsies pie vīru kopdziedāšanas tradīcijas sākumiem mūsu Tēvu zemē.

 

Vakara gaitā aicināsim gan klausīties vīru kormūzikas skaistākos skaņdarbus, gan arī pievienoties kopīgajam dziedājumam. Savukārt vīru kormūzikas vēsturē apmeklētājus ievadīs muzikologs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pieaicinātais docētājs, Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījumu veidotājs Juris Griņevičs.

 

Programma:

19.00–20.00 Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vīru koris

20.00–20.30 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Latvijas meža darbinieku vīru koris “Silvicola

20.30–21.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru koris “Absolventi

21.00–21.30 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” vīru kamerkoris “Frachori

21.30–22.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vīru koris “Tēvzeme

22.00–23.00 Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vīru koris

23.00–24.00 Vakara izskaņa ar dziesmu

 

Nopietni un nenopietni klausīsimies citus un dziedāsim paši!

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja brīva

 

PAR KORIEM:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vīru koris

Mākslinieciskais vadītājs Kaspars Vēvers, diriģents Rūdolfs Bacāns

 

Šobrīd Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽAī dzied 26 dalībnieki, kurus vieno iepriekš gūta muzikālā izglītība un mīlestība pret koru mūziku. Atšķirībā no tradicionālā modeļa, kurā koris izstrādā pastāvīgu repertuāru, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vīru koris strādā pēc projektu principa, regulāri gatavojot jaunu koncertprogrammu, apgūstot jaunus vīru kormūzikas aspektus. Pastāvēšanas laikā koris ar panākumiem piedalījies 12. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani” Daugavpilī un uzstājies ar koncertiem gan dažādos Latvijas novados, gan Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA. 2017. gada septembra beigās Rīgas biržas vīru koris piedalījās 2. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā (2nd International Baltic Sea Choir Competition) Jūrmalā, gūstot skatītāju simpātiju balvu.


Vīru koris SILVICOLA

Mākslinieciskais vadītājs Aivars Opincāns, diriģents Ēriks Derums

 

Latvijas Meža darbinieku vīru koris „Silvicola” dibināts 1980. gadā. Tas ir unikāls kolektīvs, jo sastāv no 8 ansambļiem. „Silvicola” ir vienīgais koris mūsu valstī, kas regulāri sniedz koncertus pat attālākajos ciemos un pilsētās, ar to veicot lielu kultūrizglītības un kora dziedāšanas tradīciju attīstības darbu. Latvijas Meža darbinieku vīru koris „Silvicola” 28 darba gados sniedzis koncertus kā Rīgā, tā rajonu centros, lauku kultūras iestādēs, kā arī daudzkārt koncertējis ārpus valsts robežām (Vācijā, Holandē, Čehijā, Ungārijā, Anglijā, Itālijā, Slovākijā, Krievijā, Ukrainā, Lietuvā, Igaunijā, Gruzijā,).

 

Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" vīru koris ABSOLVENTI

Mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, diriģents Arvīds Platpers, kormeistars Edgars Brinķis

 

Vīru koris „Absolventi” izveidojies no Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas un LatvijasValsts Universitātes studentu koriem. Pēc kora nodibināšanās 1959. gadā tas ilgstoši darbojās Paula Kveldes mākslinieciskajā vadībā, kļūstot par vienu no vadošajiem vīru koriem Latvijā. 1999. gadā kora māksliniecisko vadību pārmantoja Paula Kveldes audzēknis Arvīds Platpers.
Kora repertuārā ir daudzi latviešu klasiķu, jaunākās paaudzes un ārzemju komponistu darbi.

Kora mākslinieciskais līmenis un daudzveidīgais dziesmu klāsts ļāvis vīriem daudz koncertēt arī Eiropā, gūstot starptautisku atzinību.

Diriģentu Paula Kveldes un Arvīda Platpera darbība guvusi augstu valdības novērtējumu – abi ir Trīszvaigžņu Ordeņa kavalieri. Par aktīvu darbību atmodas un barikāžu laikā kora vadība un dziedātāji apbalvoti ar barikāžu dienu piemiņas medaļām.

 

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" vīru koris TĒVZEME

Mākslinieciskais vadītājs Tālivaldis Gulbis, kormeistari Jānis Laucenieks, Jānis Āboliņš, Rūdolfs Krēsliņš, koncertmeistare Ilze Zvaigznekalne

 

Vīru koris „Tēvzeme” dibināts 1948. gada septembrī kā Latvijas Valsts Universitātes vīru koris. No 1950. gada kori vada Haralds Mednis. Vīru koris „Tēvzeme” ir piedalījies visos Latvijas Vispārējos Dziesmu svētkos. 1998. gadā, kad kora 50 gadu jubilejas koncertā Valsts prezidents Guntis Ulmanis četriem koristiem – Raimondam Baltakmenim, Modrim Bakmanim, Visvaldim Stapānam un Aivaram Vegneram par mūža ieguldījumu vīru kora dziesmas popularizēšanā pasniedza Triju Zvaigžņu ordeņa I pakāpes goda zīmes. Neskatoties uz to, ka koris dziedājis Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Norvēģijā, Anglijā, Austrijā, Vācijā, Bulgārijā, Rumānijā, piedalījies 1997. gada Amerikas latviešu Dziesmu svētkos Klīvlendā, tomēr par savu galveno pienākumu un sūtību „Tēvzeme” vīri uzskata kora dziesmas popularizēšanu savā tēvzemē – Latvijā.

 

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" vīru kamerkoris FRACHORI

Mākslinieciskais vadītājs Andrejs Mūrnieks, vokālas pedagogs Guntars Ruņģis, diriģents Aivars Opincāns

 

Vīru koris „Frachori” ir dibināts 1986. gadā. Jau 24 gadu koris dzied Rīgas domes Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde", kur viduslaikos darbojās dažādas amatnieku brālības. Kora nosaukumā arī ietverta brālības ideja. FRACHORI ir saīsinājums no latīņu teksta FRATERNITAS CHORI RIGENSIS — kora brālība no Rīgas. Koris koncertē Latvijas koncertzālēs, dievnamos un skolās, kā arī ir dziedājis festivālos, konkursos un koncertos Itālijā, Spānijā, Francijā, Austrijā, Čehijā, Igaunijā, Lietuvā un Grieķijā. Koris aktīvi piedalījies Atmodas laika notikumos.

Izcils sasniegums kora darbībā bija 2005. gadā — otrajā Latvijas vīru koru konkursā FRACHORI izcīnīja pirmo vietu Latvijas vīru koru vidū. Pēdējos Latvijas Dziesmu svētkos koris ieguva otro vietu Latvijas vīru koru konkursā.
 

 

Saistītie pasākumi