MUZEJU NAKTS: Ideju šūpulis
19.05.2018 19:00
Muzeju nakts pasākums Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

19:00-24:00

Latvijas Dizaina gada balvas izstādes apskate

Latvijas Dizaina gada balva (LDGB) ir ikgadējs nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā, kura mērķis ir apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un veicināt nozares augstvērtīgu attīstību. Konkurss ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā, bet pati balva – augstākais apbalvojums Latvijas dizaina jomā.

 

Latvijas Dizaina gada balvai 2018 iesniegtos 127 darbus izvērtēja industrijas profesionāļu starptautiska un starpdisciplināra komanda, finālam izvirzot 20 pretendentus.

 

Šajā Muzeju naktī apmeklētāji varēs iepazīties ar visiem Latvijas Dizaina gada balvas kandidātu un laureātu darbiem. LDGB 2018 moto ir “Dizains savieno”, kas vērš uzmanību uz starpnozaru mijiedarbību un sekmē aktīvu izziņas procesu, rosinot diskusiju par kvalitatīva dizaina nepieciešamību.

 

19:00-24:00

Ideju šūpulis

Devīze “Šūpulis” aicina domāt par pašiem pamatiem – kur rodas, aug un attīstās dizaina risinājumi? Kā tie tiek izauklēti un realizēti? Ideju šūpulis savā ziņā noder arī augstākai dzīves kvalitātei, jo interesantām iecerēm ir jāpalīdz pilnveidoties un tapt par vērtīgu pienesumu. Kur to vēl labāk pieredzēt, ja ne Dizaina muzejā?

 

Meklējot jaunas ierosmes, ir lietderīgi atskatīties arī uz Latvijas dizaina šūpulī jau agrāk ielikto, lai noskaidrotu, kas ir mūsu lielākie meistari un viņu labākie darbi, kā tie ietekmējuši mūsdienu pieredzi un izpratni par dizainu?

 

Akcentējot Latvijas dizaina sasniegumus, Muzeju nakts apmeklētājiem tiks piedāvātas radošas aktivitātes – darbnīca pašiem mazākajiem, balsošana par labāko dizainu 2018, ideju tāfele, interaktīvais galds, kā arī lieliska iespēja apskatīt LDGB 2018 laureāta “RIGA IFF” (Riga International Film Festival / Rīgas Starptautiskais kino festivāls) vides objektus. Izmantojot dažādus spēles elementus, gan lieli, gan mazi būs aicināti apzināt savu ideju šūpuļa potenciālu, domāt par to, kā šīs idejas attīstīt un risināt ar dizainera pieeju.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja brīva

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes