MUZEJU NAKTS: Nākotnes pilsonis šūpulī
19.05.2018 19:00
Muzeju nakts pasākums izstāžu zālē ARSENĀLS

19.00–24.00

Laikmetīgās mākslas izstādes “Nākotnes valsts” apskate

Kādu Latviju un pasauli redz Latvijas mākslinieki tuvākā vai tālākā perspektīvā? Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir uzaicinājis 22 konceptuālās mākslas jomā strādājošus autorus būt par nākotnes vizionāriem – iztēloties, fantazēt, sapņot un radīt jaunus mākslas darbus par nākotni – gleznas, skulptūras, telpiskus objektus, instalācijas, videofilmas, animācijas. Izstāde norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

Nākotnes pilsonis šūpulī

Šūpulī guļ mazs bērniņš – nākotnes pilsonis. Viņš ir nācis pasaulē 2018+ vai 201∞ gadā. Kāda izvērtīsies viņa dzīve? Ko tu novēli mazajam nākotnes pilsonim? Aplūko izstādi “Nākotnes valsts” un dalies savās idejās par to, kāds cilvēks dzīvos šajā “nākotnes valstī”? Kāda būs nākotnes pilsoņa ikdiena – darbs, vaļasprieki, dzīvesvieta? Kādas būs viņa vērtības, lielākie sapņi un kādi – nopietnākie izaicinājumi? Vai cilvēks zinās, kas ir mežs, dzimums, bibliotēka vai saaukstēšanās? Kā viņš sazināsies, pārvietosies, mācīsies, novecos? Vai nākotnes pilsonis izskatīsies tāpat kā mēs? Un ko viņš par mums domās? Lai cik atšķirīgi vai līdzīgi ir mūsu redzējumi par dzīvi “kaut kad nākotnē”, par to cilvēki domājot vairāk nekā par tagadni. Un tomēr priekšstati par to, kāda nākotne varētu būt, var stipri atšķirties no tā, kāda tā reāli būs.

 

“Nākotnes valsts” piedzīvojumu karte

Ģimenēm ar bērniem būs iespēja iepazīt izstādi “Nākotnes valsts” ar īpašas kartes palīdzību. Izpildi uzdevumus, uzzini, padomā un uzzīmē nākotnes cilvēka portretu!

 

Instagram” izaicinājums

Izpaudies radoši, uzņem fotogrāfiju, un, izmantojot Muzeju nakts mirkļbirku, piedalies izlozē un laimē balvas!

 

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja brīva

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes