TŪRE MEDIJIEM laikmetīgās mākslas izstādē "Nākotnes valsts"
22.02.2018 11:00
Ceturtdien, 2018. gada 22. februārī, plkst. 11.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz kuratores Dr. art. Elitas Ansones vadītu tūri Latvijas simtgadei veltītā laikmetīgās mākslas izstādē “Nākotnes valsts”, kura no 23. februāra līdz 20. maijam būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1).
No miglas iznirst kuģis. No kurienes tas peld un kurp dodas? Šādu jautājumu rosina izstādes “Nākotnes valsts” vizuālās identitātes tēls. Atbildēt uz šo jautājumu ir tikpat grūti, kā pateikt, kāda ir dzīves jēga. Kādu Latviju un pasauli redz Latvijas mākslinieki? Vai Latvijai 21. gadsimta otrās dekādes beigās ir nākotnes vīzija?

 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir uzaicinājis divdesmit divus konceptuālās mākslas jomā strādājošus autorus būt par nākotnes vizionāriem – iztēloties, fantazēt, sapņot un radīt jaunus mākslas darbus par nākotni. Izstādes ideja balstās kuratores ideālistiskā ticībā, ka nākotnes tēls, ko mēs veidojam savā prātā, palīdzēs tieši tādai nākotnei rasties.

 

Mediju tūrē plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs īpaša iespēja aplūkot, brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju, kā arī tikties ar izstādes kuratori, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas ARSENĀLS (20. gs. 2. puse – 21. gs.) vadītāju Dr. art. Elitu Ansoni, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktori Māru Lāci, projekta grafiskās identitātes autoru Krišu Salmani un visiem izstādes dalībniekiem.

 

Ekspozīcijas apskates laikā žurnālisti tiks iepazīstināti ar projekta konceptuālo uzstādījumu, autoru un darbu atlases principiem, izstādes tematiskajām līnijām. Savukārt klātesošie mākslinieki sniegs plašākus komentārus darbiem un to idejiskajam vēstījumam. Pēc oficiālās daļas paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

Muzejs aicina mediju pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses pasākumā, pieteikties pie LNMM Preses centra vadītājas Nataļjas Sujunšalijevas pa tālruni (+371) 67 357527 vai e-pastu pr.service@lnmm.lv.

 

Izstāde “Nākotnes valsts” norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Dr. art. Elita Ansone,

LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas ARSENĀLS vadītāja (20. gs. 2. puse – 21. gs.)

 

IZSTĀDES GRAFISKĀ IDENTITĀTE:

Krišs Salmanis, mākslinieks

 

IZSTĀDES IEKĀRTOTĀJS:

Andris Eglītis, mākslinieks

 

IZSTĀDI ATBALSTA:

      

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes