SARUNAS MUZEJĀ: Purvīša balva 2017
Tikšanās ar Purvīša balvas 2017 finālistiem Maiju Kurševu, Arturu Bērziņu un Kristapu Epneru
02.04.2017 15:00
Svētdien, 2017. gada 2. aprīlī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz trešo, noslēdzošo “Sarunu muzejā” Purvīša balvas izstādē. Pasākuma īpašie viesi – Purvīša balvas 2017 finālisti Maija Kurševa, Arturs Bērziņš un Kristaps Epners. Tikšanās notiks LNMM galvenajā ēkā, Lielajā izstāžu zālē (-1. stāvā, Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

PASĀKUMS

Izstāde “Purvīša balva” ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas mūsdienu mākslā. 2017. gada ekspozīcija apvieno astoņus dažādus projektus un desmit autorus, kuri strādā atšķirīgos medijos: glezniecībā, grafikā, tēlniecībā, telpisku un videoinstalāciju jomā, performances mākslā. Arturs Bērziņš, Ivars Drulle, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Voldemārs Johansons, Maija Kurševa, Anda Lāce un mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane, Kristaps Pētersons – savos darbos dalās domās par dzīvi un pasauli, vērtībām un jauniem atklājumiem. Tajos iespējams saskatīt gan labi zināmas parādības, gan ļoti subjektīvu pieredzi. Laikmetīgā māksla paver plašu interpretāciju loku, bet tās redzējums nereti mēdz būt negaidīts un pārsteidzošs.

 

2. aprīlī muzejā viesosies trīs izstādes dalībnieki – Maija Kurševa, Arturs Bērziņš un Kristaps Epners, katrs no kuriem pastāstīs par darba ieceri, tapšanu un vēstījumu. Mākslas zinātniece, Purvīša balvas 2017 neatkarīgo ekspertu komisijas pārstāve Daina Auziņa sarunas gaitā iepazīstinās ar uzaicinātajiem autoriem, viņu radošajiem sasniegumiem, kā arī, uzdodot jautājumus, rosinās klātesošos iesaistīties viedokļu apmaiņā. Šāda personīga satikšanās ar māksliniekiem ļaus tuvāk, detalizētāk iepazīt izvirzīto tēmu dziļumu, atklāt to tēlainās formas, sižetiskās vai emocionālās līdzības. Piemēram, Maijas Kurševas darbā “Dzīvesprieks” un Kristapa Epnera “Vingrinājumos” dominē kustība. Ja Maijas traktējumā dinamika ir drīzāk sinonīms nemieram, kas nekur nevirzās, un kalpo kā eksistences stāvokļa indikators, tad Kristapa meditatīvi bezkaislīgajā videofiksācijā kustība raksturo gan esības pamatideju, gan arī individuāli izkoptu mērķtiecību konkrēta rezultāta panākšanā. Savukārt Artura Bērziņa stāstījums par viņa “Attēldarbiem” ievedīs skatītāju semiotikas un filozofijas pasaulē, skaidrojot īstenības–šķituma un zīmes–lietas attiecības.

 

Atgādinām, ka, lai gan balvas laureāts jau ir nosaukts, līdztekus žūrijas vērtējumam ikviens izstādes apmeklētājs un interesents tiek aicināts paust arī personīgo viedokli par astoņu Purvīša balvas 2017 finālistu veikumu, aizpildot anketu un nobalsojot par savu favorītu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Noslēdzoties izstādei, tiks paziņoti mākslinieki, kas ieguvuši vislielākās publikas simpātijas, kā arī noteikti divi balsotāji, kuri saņems iespēju gadu bez maksas apmeklēt LNMM organizētās izstādes.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-1. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes