SARUNAS MUZEJĀ: Purvīša balva 2017
Tikšanās ar Purvīša balvas 2017 finālistiem Andu Lāci, Voldemāru Johansonu un Ivaru Drulli
19.03.2017 15:00
Svētdien, 2017. gada 19. martā, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz otro “Sarunu muzejā” Purvīša balvas izstādē. Pasākuma īpašie viesi – Purvīša balvas 2017 finālisti Anda Lāce, Voldemārs Johansons un Ivars Drulle. Tikšanās notiks LNMM galvenajā ēkā, Lielajā izstāžu zālē (-1. stāvā, Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

PASĀKUMS

Izstāde “Purvīša balva” ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas mūsdienu mākslā. 2017. gada ekspozīcija apvieno astoņus dažādus projektus un desmit autorus, kuri strādā atšķirīgos medijos: glezniecībā, grafikā, tēlniecībā, telpisku un videoinstalāciju jomā, performances mākslā. Arturs Bērziņš, Ivars Drulle, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Voldemārs Johansons, Maija Kurševa, Anda Lāce un mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane, Kristaps Pētersons – savos darbos dalās domās par dzīvi un pasauli, vērtībām un jauniem atklājumiem. Tajos iespējams saskatīt gan labi zināmas parādības, gan ļoti subjektīvu pieredzi. Laikmetīgā māksla paver plašu interpretāciju loku, bet tās redzējums nereti mēdz būt negaidīts un pārsteidzošs.

 

19. martā muzejā viesosies trīs izstādes dalībnieki – Anda Lāce, Ivars Drulle un Voldemārs Johansons, katrs no kuriem pastāstīs par darba ieceri, tapšanu un vēstījumu. Mākslas zinātniece, Purvīša balvas 2017 neatkarīgo ekspertu komisijas pārstāve Daina Auziņa sarunas gaitā iepazīstinās ar uzaicinātajiem autoriem, viņu radošajiem sasniegumiem, kā arī, uzdodot jautājumus, rosinās klātesošos iesaistīties viedokļu apmaiņā. Šāda personīga satikšanās ar māksliniekiem ļaus tuvāk, detalizētāk iepazīt izvirzīto tēmu dziļumu, atklāt to tēlainās formas un asprātīgās līdzības – Andas Lāces personīgās dzīves iedvesmoto performanci “Atindēšana”, Ivara Drulles novēroto, izpētīto un emocionāli izjusto izmirstošo Latvijas lauku ikdienu ekspozīcijā “Manai dzimtenei” un Voldemāra Johansona iespaidīgo dabas spēka kinematogrāfisko gleznu “Slāpes”.

 

Atgādinām, ka, lai gan balvas laureāts jau ir nosaukts, līdztekus žūrijas vērtējumam ikviens izstādes apmeklētājs un interesents tiek aicināts paust arī individuālo viedokli par astoņu Purvīša balvas 2017 finālistu veikumu, aizpildot anketu un nobalsojot par savu favorītu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Noslēdzoties izstādei, tiks paziņoti mākslinieki, kas ieguvuši vislielākās publikas simpātijas, kā arī noteikti divi balsotāji, kuri saņems iespēju gadu bez maksas apmeklēt LNMM organizētās izstādes.

 

Nākamā “Saruna muzejā” Purvīša balvas izstādē notiks 2. aprīlī plkst. 15.00, kad uz tikšanos ar skatītājiem atnāks mākslinieki Maija Kurševa, Arturs Bērziņš un Kristaps Epners.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-1. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes