Gleznotājs, grafiķis, scenogrāfs Romans Suta (1896–1944) 20. gadsimta 20.–30. gados aktīvi strādājis lietišķajā mākslā un dizainā, savu praktisko darbību pamatojot arī nedaudzajos teorētiskajos rakstos. Viņš ir autors nacionāli konstruktīvā interjera stila jēdzienam. Kas tas ir? Kā šis stils izpaudās paša mākslinieka realizētajos projektos? Izsmeļošas atbildes uz jautājumiem sniegs mākslas zinātnieces Dr. art. Nataļjas Jevsejevas stāstījums.
Ideja par nacionālā mantojuma un etnogrāfisko motīvu iekļaušanu lietišķās mākslas priekšmetu izgatavošanā pati par sevi nebija jauna: 20.–30. gados tai bija daudz atbalstītāju arī citās zemēs, īpaši Austrumeiropā, taču tieši Romans Suta konsekventi centās to apvienot ar modernās mākslas sasniegumiem.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja piedāvātais cikls “Klasiskās vērtības” veidots ar domu aktualizēt jautājumu par latviešu lietišķās mākslas dārgumiem, popularizēt tos un iepazīstināt auditoriju ar izcilāko mākslinieku dzīvi un daiļradi. Ziemas / pavasara sezonā’ 2017 lekcijas būs veltītas 20. gadsimta 20.–30. gadu reklāmas un grafiskā dizaina vēsturei. Jomas profesionāļi – mākslas un vēstures pētnieki – sniegs padziļinātu ieskatu reklāmas un grafiskā dizaina attīstībā, aicinot definēt un izvērtēt laikmeta panākumus tālākā perspektīvā. Nodarbībās apmeklētāji no citiem, reizēm pat negaidītiem rakursiem ieraudzīs modernisma izpausmes dažādās grafiskā dizaina nozarēs – no konfekšu iepakojumiem, plakātiem un afišām pilsētvidē līdz interjeru un skatlogu noformējumiem.
Visa lekciju cikla “Klasiskās vērtības” programma.
NORISES VIETA:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga
BIĻEŠU CENAS:
pieaugušie: 3,00 EUR
skolēni, studenti, pensionāri: 1,50 EUR
Lekcijas ietvaros apmeklētājiem ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas.
PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:
T: (+371) 67 830917
E: Agrita.Pore@lnmm.lv
