PERFORMANCE: Anda Lāce. Atindēšana
Andas Lāces performance izstādes “Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība” ietvaros
image
10.06.2016 23:00
2016. gada 10. jūnijā plkst. 23:00 laukumā pie muzeja ēkas norisināsies Andas Lāces performance izstādes “Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība” ietvaros.

Atindēšanas ierīces demonstrējums. Darbs balstīts mītā par kaķu spējām dziedināt, slikto uzņemot sevī. Atindēšanas ierīce ir nepilnīga; tā indi izvada, bet neiznīcina. Indes savākšanai nepieciešami izpalīdzīgi “sūkļi”.

 

Performance top sadarbībā ar komponisti Eviju Skuķi un runātāju-dziedātāju grupu; vēturnieku Gustavu Strengu, tērpu mākslinieci Vitu Radziņu.

 

Performacē izmantoti teksti no: Lūkasa evaņģēlija 8: 27-36; Robert Darnton, The Cat Massacre. And other Episodes in French Cultural history; Māris Kļavinš, Andris Zicmanis, Ūdens ķīmija, Rīga, 1998; Pēteris Šmits, Latviešu mitoloģija, 1926, Latviešu folkloras krātuves teikas par dievu, Rīga, 1929; Skutelis, Antons (2005), Ārstniecības augu farmakoloģija; Daugerts, R. Dzīvnieku fizioloģija, 1978; Jeremy Roberts, Japanese Mythology A to Z. Infobase Publishing, 2009; David Leeming. The Oxford Companion to World Mythology

 

Tehniskais risinājums: Ansis Bergmanis, Jānis Reinfelds un Ellurd Sravi

 

 

ANDAS LĀCES performance “Atindēšana” nominēta Purvīša balvai 2017

 

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / K. Valdemāra iela 10, Rīga

Laukumā pie muzeja parka pusē

 

NORISES LAIKS:

2016. gada 10. jūnijs

plkst. 23.00

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieeja bez maksas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 324461

E: Laura.Okdaldere@lnmm.lv

 

GALVENAIS  ATBALSTĪTĀJS:

ATBALSTĪTĀJI:

Saistītie pasākumi
news-image
06 Mai 18:00
LEKCIJA: Polis, Austrumi un Rietumi
Piektdien, 2016. gada 6. maijā, plkst. 18:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās vēsturiskās galvenās ēkas Konferenču zālē (K. Valdemāra ielā 10, Rīgā) notiks amerikāņu mākslas zinātnieces, pasniedzējas, Miervalža Poļa daiļrades pētnieces un monogrāfijas autores Dr. Eimijas Brizgelas (Skotija, Lielbritānija) lekcija “Polis, Austrumi un Rietumi”.
news-image
21 Mai 19:00
INTERAKTĪVA INSTALĀCIJA: Krista Ose. Rituāls ĒST
“Rituāls ĒST” atdzīvina aktualitāti zaudējušas tradīcijas, kas saistītas ar mūsu tautas dzīvesziņu, un pielāgo tās mūsdienām. Apmeklētāji piedalīsies svinīgā vakarēdienā, uz tradīcijām, simboliem un sevi palūkojoties ar nelielu ironiju.
news-image
17 Jun 16:00
RADOŠĀ DARBNĪCA: Ceļojums uz Miervalža Poļa “Kolosu salu” IV
Darbnīca veltīta autora darbu ciklam “Kolosu sala”, kas stāsta par nezināmu vietu, kur saglabājušās kādas senas civilizācijas paliekas – milzu kolosu drupas.
news-image
01 Jul 17:00
RADOŠĀ DARBNĪCA: Sirreālā virtuve. Eļļas glezniecības meistardarbnīca III
Darbnīca veltīta Miervalža Poļa acu apmāna tehnikā gleznotajām kompozīcijām “Olas uz pannas”
news-image
22 Jul 20:00
PERFORMANCE: Ivars Grāvlejs. Latvija mīl mani, es mīlu Latviju
Mākslinieks aicina ienirt dziļi cilvēka psihes līmeņos un prāta manipulācijās. Vizuālā daiļuma gaisotnē, veidojot neatkārtojamu skaņu ainavu, skatītāji būs apžilbināti un pēc performances izteiks pateicību aplaudējot un pasniegs māksliniekam ziedus.
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes