TIEŠRAIDE: Paziņos Purvīša balvas 2021 laureātu
Tiešraide no Latvijas Mākslas akadēmijas dārza
image
11.06.2021 18:00
Piektdien, 2021. gada 11. jūnijā, plkst. 18.00 tiešraidē no Latvijas Mākslas akadēmijas dārza tiks nosaukts Purvīša balvas 2021 laureāts.

 

 

Purvīša balvas 2021 ieguvēju noteiks starptautiska žūrija septiņu profesionāļu sastāvā, izvērtējot fināla kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē, kas plašākai publikai apskatāma no 4. jūnija līdz 8. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Lielajā zālē.

 

Uz Purvīša balvu 2021 šogad pretendē astoņi mākslinieki un mākslinieku apvienības: Skuja Braden par izstādi “Samsāra”, Valdis Celms par kinētiskajām skulptūrām “Dzīvības ritmi” un “Pozitrons”, Krista un Reinis Dzudzilo par darbu “ZRwhdZ”, Kaspars Groševs par multimediālo instalāciju “Cita istaba”, Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola par projektu “Mākslinieku krīzes centrs”, Rasa un Raitis Šmiti par darbu “Atmosfēriskais mežs”, Aija Zariņa par personālizstādi “Mosties, mosties reiz, svabadais gars”, Amanda Ziemele par personālizstādi “Kvantu matu implanti”.

 

Turpinot pirms diviem gadiem aizsākto tradīciju, tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu mākslā. Šogad Purvīša balvas orgkomiteja to piešķīrusi gleznotājai Maijai Tabakai. Balvas finansiālais apjoms ir 10 000 EUR (neieskaitot nodokļus).

 

Tāpat tiešraides laikā tiks paziņots portāla “Delfi” skatītāju simpātiju balsojuma uzvarētājs. Par skatītāju simpātiju iespējams nobalsot līdz 9. jūnijam portāla sadaļā šeit

 

Balvas pasniegšanu jebkurš interesents varēs vērot tiešsaistē portālā “Delfi”, kā arī Purvīša balvas un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Facebook kontos. SAITE UZ TIEŠRAIDI ŠEIT

 

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai un rūpējoties par cilvēku drošību, balvas pasniegšanas ceremonijas filmēšanas vieta publikai nebūs pieejama. Mediju pārstāvji varēs apmeklēt atsevišķu mediju zonu ārpus ceremonijas filmēšanas vietas, kas paredzēta interviju organizēšanai. Dalību iespējams pieteikt, rakstot uz laura.kristapsone@prae.lv. Tāpat mediju pārstāvji ir aicināti pieteikties Purvīša balvas 2021 kandidātu darbu izstādes apmeklējumam LNMM, rakstot uz luize.mizga@lnmm.lv.

 

Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 28 500 EUR (ieskaitot nodokļus). Purvīša balva ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

 

PURVĪŠA BALVA

Purvīša balva ir lielākā un prestižākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gadā ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”. Ceturtā Purvīša balva 2015. gadā tika piešķirta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”. Purvīša balvu 2017 pasniedza mākslinieku kolektīvam – Krišam SalmanimAnnai Salmanei un Kristapam Pētersonam – par izstādi “Dziesma”. Sesto Purvīša balvu 2019. gadā saņēma māksliniece Ieva Epnerepar personālizstādi “Dzīvo atmiņu jūra”.

 

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA “Alfor” un SIA “Kultūras projektu aģentūra INDIE”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas aģentūra “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” un biedrība “Mākslas platforma”.

 

Projektu atbalsta SIA “Alfor”.

 

 

PROJEKTA IDEJA un REALIZĀCIJA:

 

ATBALSTA:

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes