VAIRAS VĪĶES-FREIBERGAS STĀSTĪJUMS: Tumšās ziemas un gaisma dvēselei
image
21.12.2020 15:00
Šī gada 21. decembrī, ziemas saulgriežu dienā, plkst. 15.00 aicinām ikvienu virtuāli sanākt vienkopus un tiešsaistē klausīties Latvijas Republikas eksprezidentes, zinātnieces un sabiedriski politiskas darbinieces Vairas Vīķes-Freibergas stāstījumā par latviešu folkloru un simboliem, ar kuriem sastopamies arī šodien.

Tiešsaistē LNMM Facebook lapā.

 

19. gadsimta otrajā pusē par nozīmīgām tēmām mākslā kļuva teikas, leģendas un folkloras sižeti, izceļot dažādu tautu nacionālās kultūras saknes un identitāti. Simbolistu tieksme izteikt dzīves noslēpumaino dabu 19. un 20. gadsimta mijā satuvina dažādu mākslu pārstāvjus – gleznotājus, dzejniekus, mūziķus.

 

Ar šo pasākumu Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj stāstījumu un lekciju ciklu izstādē “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”. Cikla mērķis ir izstādes apmeklētājus ne tikai dziļāk iepazīstināt ar tajā eksponēto mākslu no mākslas zinātnieku un pētnieku skatu punkta, bet arī apskatīt ar Baltijas simbolismu saistītās tēmas starpdisciplināri. 

 

Ciklā plānots iedziļināties latviešu mītiskajos tēlos mākslā (stāsta mākslas zinātniece Edvarda Šmite), eposu “Kalevipoegs” (stāsta dzejnieks Guntars Godiņš) un “Lāčplēsis” niansēs, simbolismam mūzikā (stāsta muzikologs Orests Silabriedis), kā arī Latvijas simbolismam raksturīgajās iezīmēs (stāsta mākslas zinātniece Dace Lamberga).

 

Visas lekcijas tiks digitāli ierakstītas un bez maksas būs pieejamas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja interneta vietnē, platformā YouTube, kā arī muzeja sociālo mediju platformās.

Saistītās izstādes