TEMATISKĀ EKSKURSIJA: Redzes uztveres loma mākslas vērošanā
image
21.10.2020 17:00
Aplūkojot mākslas darbus, bieži domājam par to sižetiem un tēliem, par mākslinieka idejām un vēsturiskām norisēm. Retāk pievēršam uzmanību paša mākslas darba formai, lai gan tieši tajā reizēm slēpjas atbilde uz jautājumiem par to, kāpēc kāds darbs izraisa patīkamu pārdzīvojumu, bet cits - fizioloģisku nepatiku.

Krāsu laukumi un to salikumi, līniju virzieni un trajektorijas, formu sakārtojums kompozīcijās, kustības ilūzija – tas viss ietekmē mūsu uztveri. Protams, absolūti precīzi izskaidrot to, kā mēs uztveram mākslas darbus, nav iespējams, bet varam attīstīt apzinātāku skatīšanos.

 

Tematiskās ekskursijas laikā dalībnieki pievērsīs uzmanību vizuālās uztveres mehānismiem, lai labāk izprastu to, kā vizuālā māksla spēj iedarboties uz cilvēku un kā to iespējams izmantot piesātinātākas un psiholoģiski ērtākas mijiedarbības veidošanai ar jebkuru mākslas priekšmetu.

 

Tematiskās ekskursijas ilgums - 1 stunda.

 

Nodarbība “Redzes uztveres loma mākslas vērošanā” ir daļa no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pasākumu cikla “LABSAJŪTAS MĒNESIS MUZEJĀ”, kas veltīts Pasaules garīgās veselības mēnesim oktobrī. Ar pilnu pasākumu un nodarbību programmu aicinām iepazīties šeit.

 

NODARBĪBAS ATBALSTA:

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Jaunieši, pieaugušie, seniori

 

BIĻEŠU CENA:

5,00 EUR no personas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Dalībnieku skaits ierobežots.

Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. 

E: ekskursijas@lnmm.lv 

T: (+371) 67 324461

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

  1. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  2. Sākot ar 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).
  3. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  4. Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  5. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
  6. Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).
  7. Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie jaunumi