LABSAJŪTAS MĒNESIS: Mākslas terapija senioriem
image
23.10.2020 10:30
Nodarbība ar terapeitiskiem elementiem radīta sadarbībā ar mākslas terapeiti Diānu Sergu un piemērota pašizziņai un savas pašsajūtas harmonizēšanai mākslas cienītājiem vecumā no 65 gadiem.

Vizuālās māksls terapija ir viena no makslu terapiju veidiem, kurā mākslas radīšanu un vērošanu lieto terapieitiskā kontenkstā, ar mērķi veicināt cilvēka garīgo, fizisko un emocionālo labklājību. Šīs nodarbības var apmeklēt cilvēki ar veselības sarežģījumiem, kā arī tie, kuri vēlas radoši pavadīt laiku muzeja vidē. Dalībniekiem nav nepieciešamas priekšzināšanas par  vizuālo mākslu. Programmas mērķis ir sekmēt kognitīvu, sociālu un radošu iesaistīšanos, mazinot sociālo izolētību, uzlabojot dzīves kvalitāti, kā arī vispārīgo veselības stāvokli.

 

Programma sastāv no 5 sesijām ar atšķirīgām tēmām. Katra sesija sastāv no divām daļām. Pirmā daļa ietver muzeja mākslas darbu vērošanu vai sensori taktilu (taustāmu) mijiedarbību ar tiem un diskusiju grupas ietvaros, ko vada muzeja pedagogs. Otrā daļa turpinās muzeja nodarbību telpā, kur katrs mākslas terapeita uzraudzībā rada savu mākslas darbu.

 

Iepriekš piesakoties, piedalīties var ikviens. Pieteikties var arī kopā ar savu aprūpētāju. Vienas nodarbības ilgums – 2 stundas.

 

Nodarbība “Mākslas terapija senioriem” ir daļa no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pasākumu cikla “LABSAJŪTAS MĒNESIS MUZEJĀ”, kas veltīts Pasaules garīgās veselības mēnesim oktobrī. Ar pilnu pasākumu un nodarbību programmu aicinām iepazīties šeit.

 

NODARBĪBAS ATBALSTA:

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Seniori vecumā no 65 gadiem

 

BIĻEŠU CENA:

3,00 EUR par nodarbību no personas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Dalībnieku skaits ierobežots.

Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. 

E: ekskursijas@lnmm.lv 

T: (+371) 67 324461

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

  1. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  2. Sākot ar 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).
  3. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  4. Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  5. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
  6. Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).
  7. Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi