SARUNAS MUZEJĀ: Rihards Zariņš. Ko Latvijas meži šalc
image
16.10.2020 18:00
Tikšanās un pastaiga ar mākslas zinātnieku Eduardu Dorofejevu un vēsturnieci, krājuma glabātāju Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā Agitu Ančupāni.

Gandrīz 25 gadus no sava radošā mūža Rihards Zariņš pavadīja Sanktpēterburgā, studējot, strādājot, izklaidējoties, audzinot bērnus un vienkārši ikdienā pastaigājoties, vērojot dzīvi apkārt. Mākslas vēsturnieks Eduards Dorofejevs ekskursijas laikā pastāstīs par to, kāda izskatījās 20. gadsimta sākuma Krievijas impērijas galvaspilsētas dzīve, un kuras vietas glabā atmiņas par Rihardu Zariņu.

 

Savukārt sarunas otrajā daļā vēsturniece Agita Ančupāne apmeklētājus iepazīstinās ar Riharda Zariņa lomu Latvijā labākās mākslas grafiskās iestādes – Valstspapīru spiestuves - izveidē un darbībā. Tiks runāts par izaicinājumiem, neveiksmēm un panākumiem, kas pavadīja Rihardu Zariņu vairāk nekā desmit gadu ilgajā iestādes vadītāja darbā.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka / Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā).

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

NEPIECIEŠAMA IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS:

Vietu skaits neierobežots.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

  1. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  2. Sākot ar 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).
  3. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  4. Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  5. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
  6. Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).
  7. Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes