EJAM ĀRĀ! Vēsturiskā pastaiga
image
17.09.2020 15:00
Dodamies ārā no ierastajām muzeja telpām vēsturiskā pastaigā, lai apskatītu nozīmīgākās vietas Rīgā ar kurām saistīta Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kolekcijas veidošanās vēsture.

Apmeklētājiem muzeja speciālista vadībā būs iespēja uzzināt par ievērojamiem rīdziniekiem, kuri bija aizrautīgi mākslas baudītāji, kolekcionāri un muzeju veidotāji. Kopā aplūkosim vēsturiskos muzejus, kā arī namus, kuros reiz dzīvojuši šie mākslas kolekcionāri, kas vēlāk savus krājumus novēlēja Rīgas pilsētai. Tieši pirms simts gadiem tika dibināts Valsts mākslas muzejs, kura mājvieta bija Rīgas pilī. Savu darbību Valsts mākslas muzejs uzsāka paralēli 1905. gadā atklātajam Rīgas pilsētas mākslas muzejam. Abu muzeju kolekcijas laika gaitā saplūda tagadējā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā.

 

Ekskursija notiks latviešu valodā.

 

EKSKURSIJAS MARŠRUTS:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA - Vecpilsēta – Bastejkalns – Esplanāde

Pulcēšanās muzeja ātrijā

 

DALĪBAS MAKSA:

10,00 EUR pieaugušajiem
5,00 EUR pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem, studentiem

 

NODARBĪBAS ILGUMS:

Aptuveni 2 stundas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots!

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

T: (+371) 67225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lietot tikai personīgos vai personīgi piešķirtos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes