SKOLOTĀJU SEMINĀRS: Mūsu muzejs
image
08.09.2020 15:00
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA aicina klašu audzinātājus, vēstures, vizuālās mākslas un mākslas vēstures skolotājus un citus interesentus piedalīties informatīvā skolotāju seminārā “Mūsu muzejs”.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar muzeja aktuālo izstādi “Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam - 100”, kurā apskatāmi nozīmīgu latviešu mākslinieku un ārzemju autoru darbi, kas ienākuši Valsts mākslas muzeja krājumā 1920. – 1940. gados. Izstādes ir veltījums nozīmīgai kultūras institūcijai un tās darbiniekiem, kuru veidotais un saglabātais krājums turpina dzīvot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijās, pētniecībā un izstādēs.

 

Pēc izstādes apskates muzeja izglītības programmu kuratori iepazīstinās ar muzeja piedāvājumu skolas vecuma bērniem, tai skaitā jaunu nodarbību “Nospēlē muzeju!”. Tā ir interaktīva spēle sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem muzeja vidē ar radošās darbnīcas un lomu spēles elementiem. Izmantojot spēles laukumu ar gleznu galerijas maketu, bērni ir aicināti pielaikot dažādas muzeja profesijas. Projekts tapis Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas skolas soma” ietvaros. 

 

Dalībnieki pēc izvēles tiks aicināti izmēģināt nodarbību “Nospēlē muzeju!” vai piedalīties aktivitātē “Skicēšana muzejā”, kas notiks pastāvīgajā ekspozīcijā.

 

PROGRAMMA:

15.00 – 15.15 Reģistrācija

15.15 – 16.00 Izstādes “Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam - 100”

apskate izstādes kuratores vadībā

16.00 – 16.30 Iepazīšanās ar muzeja izglītības programmām skolas vecuma

bērniem un iespēja pieteikties attiecīgajām nodarbībām

16.30 – 17.30 Pēc izvēles: dalība interaktīvā spēlē “Nospēlē muzeju!” vai pastāvīgās ekspozīcijas apskate ar nodarbību “Skicēšana muzejā”

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Pedagogiem dalība bez maksas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits ierobežots.

 

Piesakoties semināram, lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mācību iestādi un kontaktinformāciju.

T: (+371) 67357536

E: sandra.kempele@lnmm.lv

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lietot tikai personīgos vai personīgi piešķirtos darba instrumentus

un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas