TŪRE MEDIJIEM Romualda Geikina gleznu un akvareļu personālizstādē “Konverģence”
image
25.06.2020 13:00
Ceturtdien, 2020. gada 25. jūnijā, plkst. 13.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina mediju pārstāvjus uz preses pastaigu Romualda Geikina personālizstādē “Konverģence. Gleznas un akvareļi”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 12.30–13.00

 

No š. g. 26. jūnija līdz 23. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs būs skatāma Romualda Geikina personālizstāde “Konverģence”. Kuratore Irēna Bužinska skaidro, ka šis nosaukums precīzi raksturo mākslinieka daiļrades būtību un koncepciju, kurai viņš ir bijis uzticīgs visu savu radošo mūžu.

 

Aptuveni 100 eksponāti – gleznas, akvareļi, skices, zīmējumi un miniatūrdarbi, kuri tapuši no 20. gadsimta 60. gadu vidus līdz mūsdienām, sniedz retrospektīvu ieskatu Romualda Geikina ideju un tehnisko paņēmienu evolūcijā.Mākslinieks brīvi interpretē dažādu kultūru, periodu, virzienu ierosmes un mijiedarbību, risina to tuvināšanos un saplūšanu vienas kompozīcijas ietvaros, rezultātā sasniedzot kustības un it kā nemitīga laika plūduma efektu. Rodas kādai kinofilmai, iztēlē redzamām vīzijām vai atmiņām līdzīgs iespaids.

 

Mediju tūres ievadā mākslas zinātniece Dr. art. Elita Ansone pastāstīs par Romualda Geikina nozīmi Latvijas 20. gadsimta otrās puses mākslas kontekstā, atgādinot par LNMM izstāžu ciklu “Paaudze”, veltītu 1950.–1960. gadu jaunajiem māksliniekiem. Izstādes kuratore Irēna Bužinska koncentrēti raksturos autora daiļradi, bet Romualds Geikins tuvāk iepazīstinās ar savu tehniku un mīļākajiem darbiem, aicinot doties pastaigā pa ekspozīciju.

 

Tikšanās laikā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji varēs uzdot jautājumus, brīvi filmēt un fotografēt izstādi. Noslēgumā paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

IZSTĀDES KURATORE:

Irēna Bužinska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstāžu kuratore

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

  1. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  2. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  3. Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  4. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
  5. Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).
  6. Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes