PASTAIGA MUZEJĀ: Pedagogs Vilhelms Purvītis un viņa skolnieki
Vada mākslas zinātnieks EDUARDS DOROFEJEVS
image
28.02.2020 18:30
Piektdien, 2020. gada 28. februārī, plkst. 18.30 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) mākslas zinātnieks Eduards Dorofejevs stāstīs par Vilhelmu Purvīti un viņa skolniekiem.

PIETEIKŠANĀS UZ LEKCIJU IR NOSLĒGUSIES. BRĪVU VIETU VAIRS NAV.

 

Pavasaris ir Purvīša laiks. Ne tikai tāpēc, ka savām noskaņu ainavām gleznotājs tik bieži izvēlējās dabas skatus ar kūstošo pēdējo sniegu, kailiem kokiem un īpašu pavasara atmošanās gaisotni, bet arī tāpēc, ka 3. martā Vilhelmam Purvītim (1872–1945) ir dzimšanas diena. Sagaidot meistara kārtējo jubileju, aicinām uz sarunu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, atklājot Purvīti gan kā izcilu gleznotāju, gan arī kā mākslas pedagogu.

 

Gandrīz 40 gadus Vilhelms Purvītis audzināja jaunos, talantīgos gleznotājus, nododot viņiem mantojumā savas profesionālās iemaņas, atziņas un praksē pārbaudītas mākslas vērtības. Vienlaikus strikts un vieds pedagogs, viņš uzskatīja, ka jāsargā studentu individualitātes, neuzspiežot personīgo viedokli, bet daloties ar zināšanām. Tāpēc vairāk nekā 100 mākslinieki, kas izgājuši cauri Purvīša klasēm, vēlāk izveidoja pamatu spēcīgai latviešu ainavas attīstībai visā 20. gadsimtā.

 

Ekskursijas laikā mēs kopā ar mākslas vēsturnieku Eduardu Dorofejevu pamēģināsim rekonstruēt Purvīša dzīvesgājuma pedagoģisko pusi un atradīsim gleznotājus, kuri nes sevī šo “purvītēna” mākslas gēnu.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / 3. stāva ekspozīcijas zāles

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

5,00 EUR

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:

Vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

PASĀKUMA KOORDINATORE:

Laura Dravniece, LNMM izglītības programmu kuratore

Saistītās preses relīzes