SARUNAS MUZEJĀ: Ēriks Apaļais “Ģimene
image
15.03.2020 12:00
Tuvojoties Ērika Apaļā personālizstādes “Ģimene” noslēgumam, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz tikšanos ar mākslinieku un izstādes radošo komandu 2020. gada 15. martā plkst. 12.00.

Informējam, ka saistībā ar valdības izsludināto ārkārtas situāciju valstī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs pārtrauc savu publisko darbību līdz 2020. gada 14. aprīlim.

 

Izstāde “Ģimene” ir Apaļā līdzšinējo darbu būtisks pārskats, sadalīts piecās atšķirīgās nodaļās. Lai atklātu dažas Apaļā veidojošās atsauces un ietekmes, izstādē iekļauti arī vairāki viesmākslinieki, kuru daiļrade māksliniekam bijusi īpaši svarīga - latviešu izcelsmes amerikāņu māksliniece Vija Celmiņa un beļģu konceptuālais mākslinieks Marsels Brodhaers (Marcel Broodthaers). Apaļā kā mākslinieka attīstībā nozīmīga ietekme bijusi arī literatūrai un kino. Izstādē iekļauti vairāki rūpīgi izraudzīti un ļoti simboliski fragmenti un kinokadri no režisoru Ingmara Bergmana (Ingmar Bergman), Andreja Tarkovska (Андрей Тарковский) un Orsona Velsa (Orson Welles) filmām, kuri ir sevišķi svarīgi saistībā ar daudzu Apaļā gleznu tematiku un īpašo noskaņu. 

 

Tikšanās laikā būs iespēja uzzināt par Ērika Apaļā līdzšinējo radošo darbību, kā arī sadarbību ar izstādes kuratori Katerinu Gregu (Katerina Gregos), kura bija kuratore pirmajai Rīgas Starptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei (RIBOCA), kurā bija apskatāmi arī Ērika Apaļā darbi. Astrīda Riņķe, projekta direktore un galerijas ALMA vadītāja pastāstīs par sadarbību ar mākslinieku desmit gadu garumā. Sarunā piedalīsies arī dizainers Rihards Funts un GolfClayderman, kuri veidojuši izstādes iekārtojumu. 

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas