KAFIJAS MEISTARKLASE sadarbībā ar KALVE
05.02.2020 17:00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, iedvesmojoties no Edītes Pauls-Vīgneres personālizstādes, aicina visus uz kafiju izzinošu pasākumu – “Kafijas meistarklasi sadarbībā ar KALVE”.

Kā zināms, kafijas aromāts uzmundrina un rosina uz aktīvu darbību. Kafija aizvien bija un ir Edītes Pauls-Vīgneres iecienīts dzēriens, bet leģendārās latviešu tekstilmākslinieces radošajā dzīvē tas vienmēr kalpojis kā īpašs iedvesmas avots, par ko liecina arī viņas jaunās izstādes nosaukums.

 

Vai jūs zinājāt, ka savulaik ideja četrdaļīgam gobelēnam “Kafijas kantāte” autorei radās, baudot burvīgo kafiju? Māksliniece atceras, ka 1970. gadu beigās Jānis Peters izdeva ceturto dzeju grāmatu un pieminēja Baha kantāti: “Kantāte ir plašs darbs ar kori, tad nu es savu darbu sadalīju četrās daļās un parādīju pupiņu ceļu līdz porcelānam.”

 

Īstas pupiņu kafijas dzeršana iezīmēja Edītes nonākšanu cienījamas mākslinieces statusā 70. gados, jo bērnībā Paulu ģimenē baudīta miežu kafija. Nu viņa varēja malkot modīgo melno dziru, fonā skanot mūzikai.

 

Meistarklasē kafijas grauzdētavas “Kalve Coffee” pārstāvji stāstīs par kafijas audzēšanas, grauzdēšanas un citiem tās sagatavošanas procesiem. Vakara gaitā atklāsim vairākus kafijas pagatavošanas veidus un mācīsimies atšķirt dažādas kafijas garšas.

 

2019. gadā Milānā (Itālija) Eiropas kafijas grauzdētāju sacensībās “Roast Master” Latvijas kafijas grauzdētava “Kalve Coffee” ieguvusi otro vietu 30 konkurentu vidū. Uzņēmuma produktus izstrādā un ražo nesen izbūvētajās telpās VEF teritorijā.

 

 

NORISES VIETA:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

5,00 EUR no personas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:

Vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. 

T: (+371) 67 830917; (+371) 67 222235

E: Agrita.Pore@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: dmdm@lnmm.lv. Lūdzu norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu. Jūsu iesniegtā informācija tiks reģistrēta un izvērtēta.

Saistītās izstādes