PRESES PASTAIGA izstādē “Skuja Braden. Samsāra”
13.03.2020 13:00
Piektdien, 2020. gada 13. martā, plkst. 13.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina mediju pārstāvjus uz preses pastaigu izstādē “Skuja Braden. Samsāra”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 12.30–13.00

 

No š. g. 14. marta līdz 3. maijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) Lielajā zālē būs skatāma vērienīga izstāde “Samsāra”, kas aicinās tuvāk iepazīt starptautisku ievērību guvušā mākslas dueta Skuja Braden – latvietes Ingūnas Skujas (1965) un amerikānietes Melisas D. Breidenas (Melissa D. Braden, 1968) – daiļradi. Ekspozīcija, kurai atlasīti vairāk nekā 200 porcelāna priekšmetu, tapusi, atzīmējot abu mākslinieču sadarbības 21 gadu kopš pirmās kopizstādes Rīgā 1999. gadā. Lai gan eksistē Ingūna Skuja un arī Melisa D. Breidena, mākslas pasaulē plaši pazīstama ir Skuja Braden.

 

Preses pastaigā piedalīsies:

  • Inese Baranovska, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja;
  • Iliana Veinberga, mākslas zinātniece;
  • Irēna Bužinska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstāžu kuratore;
  • Ingūna Skuja un Melisa D. Breidena (Melissa D. Braden), Skuja Braden, mākslinieces – detalizētāk pastāstīs par izstādes koncepciju un tajā redzamajiem darbiem.

 

Mediju tūri moderēs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

 

Pēc ievada uzrunām klātesošie kopā ar māksliniecēm Ingūnu Skuju un Melisu D. Breidenu dosies iepazīties ar izstādi. Pastaigas laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus autorēm, fotografēt un filmēt ekspozīciju. Noslēgumā būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas.

 

 

IZSTĀDES RADOŠĀ GRUPA:

Skuja Braden: Ingūna Skuja un Melisa D. Breidena (Melissa D. Braden), mākslinieces

Iliana Veinberga, mākslas zinātniece

 

IZSTĀDES KOORDINATORE:

Irēna Bužinska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstāžu kuratore

 

IZSTĀDES IEKĀRTOJUMA DIZAINS:

Skuja Braden

 

IZSTĀDES IEKĀRTOJUMA TEHNISKAIS RISINĀJUMS:

SIA “AH! OH!”, Gundega Evelone, Andris Landaus, Uldis Timoško

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes