TERRA INCOGNITA: Senā Persija Imanta Ziedoņa un Rūmī dzejas noskaņās
image
25.01.2020 16:00
Stāsta Ziedoņa muzeja valdes locekle Žanete Grende, socioloģe Evija Kravčenko un māksliniece, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ieva Krūmiņa.

Šoreiz mēs dosimies uz seno Persiju, iepazīsim tās bagātīgo kultūru, tradīcijas un viesmīlību socioloģes Evijas Kravčenko attēlos, kura dzīvojusi un studējusi šajā reģionā.

 

Savulaik arī Imants Ziedonis devies meklēt baltu saknes un apceļot zemes, kas agrāk atradušās Senās Persijas teritorijā. Tur viņu ieinteresējusi dzejnieka, domātāja, skolotāja un sūfija Rūmī personība. Rūmī dzīvojis Persijā pirms vairāk nekā 800 gadiem, bet viņa grāmatas aizvien ir vienas no lasītākajām pasaulē, un viņa idejas ir aktuālas arī šodien.

 

Imanta Ziedoņa muzejs izdos Rūmī dzejas tulkojumu ar Ievas Krūmiņas ilustrācijām, kurās interpretētas baltu un persiešu ornamentu līdzības. Salīdzinot seno baltu un persiešu ornamentus, rodas daudzi jautājumi, jo līdzības to starpā ir patiešām pārsteidzošas!

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 6,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 3,00 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Vietu skaits ierobežots!

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.