ĢIMENES DIENA: Ziemas fantāzijas
image
21.12.2019 12:00
2019. gada 21. decembrī, no plkst. 12.00–16.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz ikgadējo Ģimenes dienu pasākumu “Ziemas fantāzijas”!

Muzejā no 19. decembra skatāma tekstimākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde “Kafijas kantāte”. Izstādē eksponētajā plašajā darbu klāstā pamanāma mākslinieces īpašā interese par  rokdarbiem un dažādu audumu faktūrām. “Ziemas fantāzijas” darbnīcās interesantais un neparastais, mākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres iedvesmots, pārtaps  piparkūkā, audumu apdrukā un eglīšu rotājumā.

 

Bērnu vokālais ansamblis “Podziņas” aicinās uz nelielu koncertu plkst. 12.00.

 

Piparkūku darbnīca šogad svin 10 gadu jubileju!  Katru gadu decembrī  muzejs aicina bērnus un viņu vecākus piedalīties aizraujošā piparkūku cepšanas  nodarbē. Kokgriezēji Jānis Balodis un Ivars Ķivulis, turpinot Viduslaiku tradīcijas, radījuši interesantas kokā grieztas piparkūku formas. To daudzveidība iepriecinās ikvienu darbnīcas dalībnieku. Blakus senai eņģeļa formai ieraugāma būs  J. Straumes, A. Cīruļa , R. Heimrāta darbu  iedvesmoti kokgriezumi.  Šogad tapusi jauna – pēc Edītes Pauls-Vīgneres darbu motīviem  darināta piparkūku forma.

 

Madarošanas jeb audumu apdrukas darbnīcā būsiet aicināti izmēģināt šo seno audumu  apdrukas tehniku, izmantojot sietus ar Latvijas dizaineru darbu motīviem. Nāc ar gaiša auduma dāvanu maisiņu vai ikdienā lietojamu iepirkuma maisiņu, kuru vari padarīt īpašu! Tas var būt arī  kokvilnas vai lina auduma apģērbs. Šogad esam īpašu uzmanību veltījuši Edītes Pauls-Vīgneres iemīļotiem darbu motīviem un darbu detaļām  - mūzikai, kafijas smaržai, ceļojumu iespaidiem. Sagādā sev, draugiem vai ģimenei sirsnīgu dāvanu!

 

Ziemassvētku rotu darbnīcā strādāsim ar Edītes Pauls-Vīgneres iemīļotajiem materiāliem - samtu, lentēm un pērlēm,  pārvēršot kartonu un papīru jaunā dekoratīvā veidolā. Rokdarbu prasmes un katra dalībnieka fantāzija radīs interesantus dekorus un rotas, kas ziemas svētku laikam ir īpaši piestāvošs. Papīra kafijas krūzītes pārtaps jaunā veidolā un radīsim savu “Kafijas kantāti”, kur dažādu materiālu faktūras uzburs jaunus ziemas fantāzijas tēlus.


DALĪBAS MAKSA:
5,00 EUR no personas (cenā iekļauta dalība visās darbnīcās un muzeja ekspozīciju un izstādes apskate).

NORISES LAIKS:
Radošās aktivitātes tiek organizētas kā atvērts pasākums no plkst. 12.00-16.00, kam var pievienoties jebkurā laikā iepriekš nepiesakoties.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītās izstādes