PRESES KONFERENCE Edītes Pauls-Vīgneres personālizstādē “Kafijas kantāte”
18.12.2019 15:00
Trešdien, 2019. gada 18. decembrī, plkst. 15.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci Edītes Pauls-Vīgneres personālizstādē “Kafijas kantāte”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 14.30–15.00

 

No š.g. 19. decembra līdz 2020. gada 1. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) būs skatāma Edītes Pauls-Vīgneres personālizstāde “Kafijas kantāte”, veltīta tautā iemīļotās mākslinieces 80. dzimšanas dienai un viņas radošās darbības 50 gadu jubilejai.

 

Plašā retrospekcija iepazīstina ar Edītes Pauls-Vīgneres bagātīgo radošo mantojumu, atklājot meistares iedvesmas avotus un izjūtas. Izstādē apmeklētāji ieraudzīs izcilus lielformāta gobelēnus, kas iekļauti muzeja “zelta fondā”, jauktas tehnikas darbus, vērienīgus un pārdomātus tekstilansambļus, radītus 1970. un 1980. gados. Ekspozīciju papildina 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā austās tekstilkompozīcijas par vēstures un dabas tematiku, kā arī fotogrāfijas un plakāti.

 

Preses konferencē piedalīsies:

  • Inese Baranovska, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja;
  • Velta Raudzepa, izstādes kuratore, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītāja – raksturos Edītes Pauls-Vīgneres nozīmi Latvijas kultūrā un tekstilmākslā;
  • Edīte Pauls-Vīgnere, tekstilmāksliniece – pastāstīs par saviem darbiem izstādē;
  • Jurģis Krāsons, mākslinieks, izstādes iekārtotājs – sniegs ieskatu ekspozīcijas scenogrāfijā.

 

Preses konferenci moderēs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

 

Pēc ievada uzrunas klātesošie kopā ar mākslinieci Edīti Pauls-Vīgneri dosies iepazīties ar izstādes darbiem, kas izvietoti ne tikai Lielajā zālē, bet arī 2. un 3. stāva vestibilos. Pastaigas laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus, fotografēt un filmēt ekspozīciju. Noslēgumā būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Mg. art. Velta Raudzepa, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītāja

 

IZSTĀDES IEKĀRTOTĀJS:

Jurģis Krāsons, mākslinieks

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes